SON DAKİKA

YZB 2018’de gündem “Çevre” olacak

Bu haber 26 Şubat 2018 - 12:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Perakende sektörünün binlerce paydaşını bir araya getiren Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından 11-12 Nisan 2018 tarihlerinde bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirilecek YZB’de ana gündem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın plastik poşet kullanımını azaltmak ve zamanla kaldırmak yönündeki vizyonunu desteklemek adına “Çevre” olacak. 10 yıla damga vuran unutulmaz konu ve konuşmacıların güncel gelişmeleri sektör profesyonelleriyle paylaşacağı etkinlikte; sponsor firmalar temsil ettiği 300 markanın yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

“300 MARKANIN YENİ ÜRÜN VE HİZMETLERİ TANITILACAK”

Gıda perakendesinin en büyük konferans ve fuar organizasyonu olan YZB 2018, yurt içinde ve dışında 22 yılda 30’un üzerinde ülkede düzenlediği 400’ün projenin organizatörü Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından gerçekleştirilecek. Sektörün tüm oyuncularını bir araya getirecek olan etkinlikte katılımcı ve sponsor firmalar, temsil ettiği 300 markanın yeni ürün ve hizmetini tanıtacak.

“SONSUZ KAYNAKLARA SAHİP DEĞİLİZ”

Dünyada ve Türkiye’de üreticilerle birlikte sivil toplum kuruluşları tarafından dikkat çekilen gıda politikaları, gıdaya erişim, tarım, ekilebilir araziler, kuraklık, israf, açlık gibi önemli konularla birlikte sürdürülebilir bir gelecek için çevrenin de göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ‘Atık Yönetmeliği’ kapsamında 1 Ocak 2019’da hayata geçireceği düzenleme kapsamında doğada çözülmesi yüzyıllar süren, insanlığı ve geleceğimizi tehdit eden plastik poşet kullanımı satış noktalarında ücretli olacak. Bakanlığımızın doğanın kabul etmediği, çevreyi, denizleri kirleten, insanlarla birlikte doğadaki canlıların hayatını tehdit eden plastik poşet kullanımını azaltmak ve zamanla kaldırmak yönündeki vizyonunu desteklemek adına YZB 10’uncu yılında önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Sonsuz kaynaklara sahip değiliz. Federasyon ve işletme sahipleri olarak gezegenimizin sürdürülebilirliği, doğanın, insanların ve canlıların daha sağlıklı bir geleceğe kavuşmaları için tüketicilerimize yönelik hazırladığımız kampanyayı YZB’de duyuracağız. Tüketicilerimize yakışacak ve Türkiye genelinde yerel zincir marketlerde dağıtılacak özel tasarımlı bez torbaları YZB 2018’de tanıtacağız. Türkiye’nin yanı sıra yüzlerce ülkede operasyonlarını sürdüren yerli ve yabancı markaların sponsor, perakende sektörüne yön veren markaların katılımcı olduğu YZB’ye sektördeki tüm paydaşlarımızı geleceğimizi şekillendirmek için bekliyoruz” dedi.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.