SON DAKİKA

Yılın tiyatro oyuncuları Mert Fırat ve Tuba Ünsal

Bu haber 28 Mart 2018 - 14:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kadınların ve erkeklerin hayata dair her konuda birbirlerine soru sormak, yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği topluluk platformu KizlarSoruyor, üyelerine “Yılın en başarılı tiyatro oyuncuları sence kim?” sorusunu yönlendirdi.

En Başarılı Erkek Tiyatro Oyuncusu Mert Fırat

KizlarSoruyor’un Dünya Tiyatrolar dolayısıyla düzenlediği ve binlerce kişinin katıldığı ankette Mert Fırat oyların %37s’ini alarak en başarılı erkek tiyatro oyuncusu seçildi. Ekranların sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler’deki oyunculuğuyla da büyük beğeni toplayan Fırat, kurucusu olduğu Moda Sahnesi ve DasDas Tiyatrosu’nda rol aldığı oyunlarla adından söz ettiriyor.

Ankette ekranlardan da tanıdığımız ve severek izlediğimiz şu isimler diğer dereceleri paylaştı; geçtiğimiz yıl Baba Sahne’yi kuran Şevket Çoruh ikinci, Bir Delinin Hatıra Defteri oyunu yıllardır kapalı gişe oynayan Erdal Beşikçioğlu üçüncü, kendi tiyatro okulunu kurarak yeni oyuncular yetiştirmeyi hedefleyen Serhat Kılıç dördüncü oldu.

En Başarılı Kadın Tiyatro Oyuncusu Tuba Ünsal

Ankette Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna’yı ilk kez tiyatro sahnesine taşıyan ve oyunda da Maria Puder rolünü üstlenen Tuba Ünsal “En Başarılı Kadın Tiyatro Oyuncusu” seçildi.

Ankette güzel ve yetenekli oyuncu Demet Evgar ikinci, son olarak Arzu Tramvayı oyunundaki performansıyla göz dolduran Zerrin Tekindor üçüncü ve bu sezon Çehov’un ölümsüz eseri Martı oyununda başrolü üstlenen Gonca Vuslateri ise dördüncü seçildi.

Ankette kız erkek dağılımında ise farklı bir tablo ortaya çıktı. Kızların %34’ü Demet Evgar’ı tercih ederken erkeklerin %44’ü Tuba Ünsal’dan yana oy kullandı.

Duayenlerin duayeni Yıldız Kenter ve Genco Erkal

KizlarSoruyor, Dünya Tiyatro Günü için türk tiyatrosunun duayen isimlerine dönük ayrı bir anket de gerçekleştirdi.

Ankette Yıldız Kenter ve Genco Erkal duayen oyuncular içinde en çok sevilen isimler olarak öne çıktı. Türk tiyatrosunun yıldızları olarak öne çıkan diğer oyuncular ise sırasıyla şu ünlü isimler oldu; Ayşen Gruda, Ayten Gökçer, Gülriz Sururi ile Haldun Dormen, Ferhan Şensoy ve Ali Poyrazoğlu.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.