SON DAKİKA

Yılda kişi başı bin 250 bardak çay tüketiyoruz

Bu haber 25 Aralık 2017 - 9:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

-YILDA ORTALAMA 1250 BARDAK ÇAY TÜKETİYORUZ

– TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ ÇAY MAĞAZA ZİNCİRİ DEMLİK’TEN YATIRIM ATAĞI

– 30 MİLYON TL’LİK YENİ YATIRIMLA HEDEF; 2019’DA 100 NOKTA

– DOST SOHBETLERİNİN UĞRAK NOKTASI “DEMLİK” GLOBAL ARENADA BOY GÖSTERMEYE HAZIRLANIYOR

Üçüncü dalga kahve akımı ile birlikte kahve trendi yükseledursun dünden bugüne vazgeçilmez olan çay Türkiye’de yıllık kişi başı 1.250 bardak çay tüketimiyle tahtını korumaya devam ediyor. Türkiye’de yerli çay mağaza zinciri yaratmak hedefiyle 2013 yılında yola çıkan “Demlik”; bugün ulaştığı Türkiye’nin dört bir yanındaki 55 noktasıyla, menüsünün ana kalemi olan demleme çayı tüketiciyle buluşturmaya devam ediyor.

2013 yılında 2 kiosk ile yola çıkan Demlik, bugün gördüğü yoğun ilgiyle pazarda hızla büyümeye devam ediyor. Bugün itibariyle 55 noktaya ulaşan Demlik, 2017 yıl sonunda 60 noktaya ulaşacak. Faaliyetlerini 5 ülkede sürdüren yabancı sermayeli Naska Gıda’dan 2017 yılının 3’üncü çeyreğinde aldığı 30 Milyon TL yatırım ile planlı bir büyüme stratejisine odaklanan Demlik, ticari stratejisi ve yüksek kalite anlayışıyla global pazara açılmayı hedefliyor. 3 sene gibi kısa bir sürede ulaştığı nokta sayısıyla dikkatleri üzerine toplayan marka, 2019 yılında 10’u yurt dışında olmak üzere 100 noktaya ulaşacak.

Dünyada sudan sonra en çok çay tüketiliyor

Ülkelerin çay tüketimi ile ilgili yapılan araştırmalar doğrultusunda ortaya çıkan veriler çayın en çok tüketildiği ülke olarak 1.8 milyonluk çay tüketimiyle Çin’i işaret ediyor. Fakat yıllık kişi başı çay tüketiminde 1.250 bardak ile Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Türkiye’yi sırasıyla Afganistan, Libya, Katar ve İngiltere takip ediyor.

Çay, dost sohbetlerinin vazgeçilmezi, kahvatıların arananı, öğlen molaların kurtarıcısı, akşam yemeği sonrasındaki keyif konumunda. Menüsünde anadolu ve dünya çayları başta olmak üzere çayın her çeşidine evsahipliği yapan Demlik, kahvaltıdan börek çeşitlerine, pastalardan keklere, atıştırmalıklardan günün her saatine uygun yemekleri müşterilerinin beğenisine sunuyor.

 

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.