SON DAKİKA

Yerel seçimin ilk kazananları belli oldu

Bu haber 31 Mart 2019 - 20:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aksaray

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Ünal Demircioğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ünal Demircioğlu 780, MHP adayı Sadullah Er 757, İYİ Parti adayı Doğan Güvener 47 oy aldı.

Ankara

Ankara’nın Kalecik ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Duhan Kalkan kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Duhan Kalkan 4 bin 409, CHP adayı Hamza Alper Gümüş 2 bin 244, BBP adayı Filiz Ulusoy 525 oy aldı.

Artvin

Artvin Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, CHP adayı Demirhan Elçin kazandı.

Artvin’in Ardanuç ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Yıldırım Demir kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Yıldırım Demir bin 970, AKP adayı Fahri Acar bin 902 oy aldı.

Artvin’in Arhavi ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Vasfi Kurdoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Vasfi Kurdoğlu 4 bin 378, AKP adayı Coşkun Hekimoğlu 4 bin 326, bağımsız aday Turan Turgay Hatinoğlu 54 oy aldı.

Bayburt

Bayburt’un Demirözü ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Arslan Gürer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Arslan Gürer 712, MHP adayı Hicabi Kurtulmuş 192, Saadet Partisi adayı Hasip Niyazioğulları 15 oy aldı.

Bilecik

Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Hayri Suer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hayri Suer 2 bin 260, CHP adayı Vedat Kazıcı bin 566, MHP adayı Murat Er 114 oy aldı.

Bingöl

Bingöl’ün Yedisu ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ömer İsen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ömer İsen 395, AKP adayı Hüseyin Gülçiçek 327, CHP adayı Veysel Yaygan 221 oy aldı.

Bingöl’ün Kiğı ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Hikmet Özüağ kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hikmet Özüağ 754, CHP adayı Yılmaz Gündüz 559, MHP adayı Nazif Hassoylu 107 oy aldı.

Bitlis

Bitlis Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AKP adayı Nesrullah Tanğlay kazandı.

Bolu

Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Emin Tekemen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Emin Tekemen 290, bağımsız aday Kemal Aktaş 274, AKP adayı Osman Cabgu 140 oy aldı.

Burdur

Burdur’un Karamanlı ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Fatih Selimoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Fatih Selimoğlu bin 961, CHP adayı Turgut Yasa 902, MHP adayı Filiz Şener Türkoğlu 263 oy aldı.

Çanakkale

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Hakan Can Yılmaz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hakan Can Yılmaz bin 347, AKP adayı Erdoğan Madak 664, MHP adayı Özgür Acar 35 oy aldı.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde belediye başkanlığını İYİ Parti adayı Ünal Çetin kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ünal Çetin bin 904, AKP adayı Muzaffer Dağlar bin, MHP adayı Ertan Erdoğan 428 oy aldı.

Elazığ

Elazığ’ın Ağın ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ali Uslu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ali Uslu 432, AKP adayı İbrahim Yıldız 337, CHP adayı Samiye Genç 242 oy aldı.

Elazığ’ın Maden ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Orhan Yavuz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Orhan Yavuz bin 519, İYİ Parti adayı Musa Orhan bin 369, AKP adayı Ersin Tolan 494 oy aldı.

Erzincan

Erzincan’ın İliç ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Mustafa Gürbüz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mustafa Gürbüz bin 83, MHP adayı Hamza Buran 546, Saadet Partisi adayı Celal Demir 218 oy aldı.

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Ahmet Sazlı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ahmet Sazlı 2 bin 469, MHP adayı Şeref Oruç 2 bin 382, İYİ Parti adayı Fahri Şimşek 14 oy aldı.

Giresun

Giresun’un Espiye ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Mustafa Karadere kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mustafa Karadere 5 bin 62, İYİ Parti adayı İbrahim Önal 4 bin 537, MHP adayı Tuğrul Yanıkoğlu 959 oy aldı.

Gümüşhane

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Mutlu Özel kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mutlu Özel 2 bin 267, AKP adayı Yavuz Altıparmak bin 889, CHP adayı Hüseyin Kaya 86 oy aldı.

Hakkari

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Ensar Dündar kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ensar Dündar 2 bin 367, HDP adayı Abubekir Kanar bin 390, CHP adayı Abubekir Aksaç 346 oy aldı.

Iğdır

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Bayramali Ballı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Bayramali Ballı 619, CHP adayı Cafer Dalga 435, AKP adayı Kurban Kaya 383 oy aldı.

Isparta

Isparta’nın Gönen ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Osman Kesmen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Osman Kesmen bin 40, AKP adayı Vedat Kaya 899, MHP adayı Ahmet Kaya 470 oy aldı.

Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Mehmet Özata kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mehmet Özata 933, CHP adayı Mustafa Erdem 612 oy aldı.

Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Yusuf Murat Parlak kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Yusuf Murat Parlak 2 bin 422, İYİ Parti adayı İsmail Demir bin 469, MHP adayı Osman Gürsel Türksoy 117 oy aldı.

Kastamonu

Kastamonu’nun Abana ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Yunus Akgül kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Yunus Akgül bin 156, CHP adayı Erfain Tekin bin 11, MHP adayı Erhan Özgür 90 oy aldı.

Kilis

Kilis Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AKP adayı Mehmet Abdi Bulut kazandı.

Kilis’in Polateli ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Hakkı Çelik kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hakkı Çelik 362, CHP adayı Mustafa Polat 226 oy aldı.

Muş

Muş’un Korkut ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Sami Pekbay kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Sami Pekbay 971, HDP adayı Maşallah Çakır 241, MHP adayı Kasım Ataman 237 oy aldı.

Nevşehir

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Fatih Çiftci kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Fatih Çiftci 3 bin 417, İYİ Parti adayı Vahdi Arısoy 2 bin 743, MHP adayı Şengezer Kürk 823 oy aldı.

Ordu

Ordu’nun Korgan ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Tuncay Kiraz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Tuncay Kiraz 9 bin 255, BBP adayı Muhittin Açıcı 7 bin 230, Saadet Partisi adayı Hasan Subaşı 29 oy aldı.

Osmaniye

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde belediye başkanlığını Saadet Partisi adayı Selahattin Denizoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Selahattin Denizoğlu 863, AKP adayı Şevket Yumrutepe 807, MHP adayı Ümit Fettahlıoğlu 73 oy aldı.

Uşak

Uşak’ın Ulubey ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Veli Koçlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Veli Koçlu 2 bin 233, CHP adayı Ali Rıza Ada bin 884, MHP adayı Adnan Yörük 96 oy aldı.

Siirt

Siirt’in Şirvan ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Necat Cellek kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Necat Cellek bin 34, Saadet Partisi adayı Refik Öztürkan 846, CHP adayı Mehmet Otağ 28 oy aldı.

Sinop

Sinop’un Boyabat ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Şefik Çakıcı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Şefik Çakıcı 7 bin 947, İYİ Parti adayı Hasan Kara 6 bin 232, MHP adayı Şükrü Kaya bin 141 oy aldı.

Sinop’un Saraydüzü ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Hasan Peker kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hasan Peker 441, MHP adayı İbrahim Kanber 377, diğer adayı 64 oy aldı.

Sivas

Sivas Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AKP adayı Hilmi Bilgin kazandı.

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Sinan Akbulut kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Sinan Akbulut bin 501, MHP adayı Nazım Subaşı bin 250, CHP adayı Nurettin Çiftçi 25 oy aldı.

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Hasan Şen kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hasan Şen 734, CHP adayı Necati Us 578, MHP adayı Murat Sevinç 297 oy aldı.

Sivas’ın Suşehri ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Fazlı Yüksel kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Fazlı Yüksel 3 bin 697, MHP adayı Candan Ersoy 3 bin 66, BBP adayı Ayhan Özer 579 oy aldı.

Tokat

Tokat’ın Almus ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Bekir Özer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Bekir Özer bin 615, AKP adayı Yüksel Mırzaoğlu bin 310, İYİ Parti adayı Mehmet Sıldıroğlu 12 oy aldı.

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Mustafa Yılmaz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mustafa Yılmaz bin 712, BBP adayı Cemil Kılıç bin 599, MHP adayı Mustafa Şahin bin 181 oy aldı.

Rize

Rize’nin İyidere ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Saffet Mete kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Saffet Mete 2 bin 231, MHP adayı Osman Mete bin 211, Saadet Partisi adayı Mustafa Aydın Kartal 105 oy aldı.

Rize’nin Güneysu ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Rıfat Özer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Rıfat Özer 2 bin 396, İYİ Parti adayı Sefer Özer 355, Saadet Partisi adayı Vahdet Erdoğan 73 oy aldı.

Rize’nin İkizdere ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Hakan Karagöz kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hakan Karagöz 742, AKP adayı Ali Fuat Yıldırım 716, İYİ Parti adayı Panbuli Tüfenk 5 oy aldı.

Yalova

Yalova’nın Altınova ilçesinde belediye başkanlığını AKP adayı Metin Oral kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Metin Oral 2 bin 38, CHP adayı Yasemin Fazlaca bin 559, MHP adayı Eyüp Ata 198 oy aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

  • DOLAR
    -
    -
    -
  • EURO
    -
    -
    -
  • ALTIN
    -
    -
    -
  • BIST 100
    -
    -
    -

EN ÇOK KAZANANLAR

    EN ÇOK KAYBEDENLER

      EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

        BUGÜN 1000TL NE OLDU?

        • -

          BORSA

        • -

          DOLAR

        • -

          EURO

        • -

          ALTIN