SON DAKİKA

“Yaş yetmiş iş bitmiş” cümlesini yerle bir ettim”

Bu haber 16 Mart 2018 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Kitabımda sevginin gücünü anlatmak istedim”

“Sevgi bütün insanlığa yayılmalı”

“Sevgiyi iyi öğrenirsek, Cumhuriyet ilelebet sürer”

“Her yaşta çalışmak üretici olmak gerekir”

Büyük Önder Atatürk’ün izinden giden Cumhuriyet Öğretmeni Günsel Telli, 70 yıllık hayatını anlattığı “Sevginin Gün(sel)cesi” kitabını ve yaşam serüvenini MAG’a anlattı.

Sevgi ile yol almış bir Cumhuriyet kadını ve öğretmeniyim diyerek kendini tanıtan Günsel Telli, ana teması sevgi olan “Sevginin Gün(sel)cesi” kitabı ile Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini anlattı. “Ölümcül hastalıklardan, sevgi ve dualarla şifa buldum. Sevgi vererek, sevgi soluyarak, mutlu yaşamaya gayret ettim. Hatta kanserle dans etmeyi bile sevgi sayesinde öğrendim” diyen Telli, kitabında en çok sevginin gücünü anlatmak istediğini söyledi. Genç nesillere mesaj gönderen Günsel Telli, “Bu cennet vatan bizim, ülkenizi seviniz, sevgiyle her zoru yeneceğinizi bilin. Aile çok önemlidir; mutlu aile sırlarımı ifşa ediyorum. Okumak önemlidir. Fakat eğitilmek, eğitmek daha çok önemlidir. Gençlere Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmalarını öneriyorum” dedi.

Ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu’nun kapak yıldızı olduğu MAG Mart sayısı, birbirinden başarılı ismi konuk ettiği sayfaları ve dopdolu içeriği ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.