SON DAKİKA

“Yaparım” adlı şarkı ve film yayınlandı.

Bu haber 14 Mart 2018 - 10:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daikin’in kadın istihdamını ve fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla başlattığı Sakura Kadın Teknisyenler Programı için bestelenen özel şarkı “Yaparım” büyük beğeni kazandı. ‘Erkek işi’ denilen teknisyenliği meslek edinen kadınların yaşadıklarını ve duygularını aktardığı film ile sosyal medyada paylaşılan şarkı, aynı zamanda Daikin’in kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi oldu.

Sanatçı Dilek Kavraal bestesini yapıp seslendirdiği şarkının filmini de çekerken,Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan kadın teknisyenler ilk kez kamera karşısına geçti. Onlarla birlikte filmde yer alan anneler, babalar ve eşler de kadın teknisyenlere duydukları güveni dile getirdi.

Bu özel beste ve film hakkındaki duygularını paylaşan Daikin Türkiye Kurumsal İletişim Yöneticisi Hülya Dinçer, “Bu filmin amacı, Sakura Kadın Teknisyenler Programı’nı tamamlayıp sahalara inen kadınlarımızın ilham verici hikayelerini paylaşarak tüm kadınlara cesaret aşılamak ve onlara ‘siz de yapabilirsiniz!’ mesajını vermek” dedi.

Fırsat eşitliğini kurumsal felsefesinin temel prensiplerinden biri olarak kabul eden Daikin Türkiye’nin ‘erkek egemen’ olarak bilinen iklimlendirme sektörüne bir süre önce Sakura Kadın Girişimciler Programı ile üniversite mezunu gençleri kazandırdığını hatırlatan Dinçer, şu bilgileri verdi: “Şimdi de Sakura Kadın Teknisyenler Programı ile ‘erkek işi’ denilen bir alana el attık ve birbirinden cesur 23 öncü kadın ile sahalarda çalışmaya başladık. Hedefimizde Sakura teknisyenlerimizin sayısını 100’e ulaştırmak var. Sektörümüzün ve ülkemizin sosyo-ekonomik gelişimi için önemli bir adım olarak gördüğümüz bu proje, istiyoruz ki tüm kadınlarımıza güven aşılasın. Projenin tanıtım filmi için sevgili Dilek Kavraal tarafından özel olarak bestelenen ‘Yaparım’ şarkısı, tam da vermek istediğimiz mesajları aktaran bir çalışma oldu.‘Çiçekler takmana gerek yok, dallarımı kırma yeter’, ‘Işıklar yakmana gerek yok, güneşin önünde durma yeter’ ve ‘Yaparım dediysem yaparım’ gibi güçlü ifadelerin yer aldığı şarkımız, kadınlarımızın kararlılığını ve bunların önünde kimsenin duramayacağını yansıtıyor. Bu şarkıdaki cesaret duygusunun tüm kadınlarımıza dalga dalga yayılmasını umuyor ve herkesin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Film, ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Daikin’in sosyal medya hesaplarında yayınlandı. #BenimKızımYapar, #BenimEşimYapar ve #BenimAnnemYapar hashtagleri ile paylaşılan film, büyük ilgi gördü.

*Filmi izleyebileceğiniz linkler:

Kısa versiyon: https://www.youtube.com/watch?v=che0NsZu1Uo

Uzun versiyon: https://www.youtube.com/watch?v=enF4UQn0Sk

KÜNYE

Reklamveren: Daikin Türkiye
Reklamveren Yetkilileri: Hülya Dinçer, Hatice Has, Berkay Şık
Prodüksiyon: Dilek Kavraal
Müzik: Dilek Kavraal
Müzik Aranjman: Erman Tazegül
Sosyal Medya Ajansı: Linker Medya

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.