SON DAKİKA

Yağız İzgül’ün Tek Gecelik Yemekler kitabının lansmanı yapıldı

Bu haber 01 Mart 2019 - 22:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Yağız İzgül’ün, Tek Gecelik Yemekler adını taşıyan ilk kitabının lansmanı önceki gün Bebek Lucca’da yapıldı.

Yağız İzgül’ü,  özel reçetelerini aşk ve hayatla buluşturduğu kitabı Tek Gecelik Yemekler’in lansmanında Erhan Çelik, Nilgün Bodur, Ayşe Tolga, Banu Noyan, Danilo Zanna, İdil Yazar, Ece Zaim, Memet Özer, Cem Mirap, Bahadır Gürceer gibi iş, sanat ve gastronomi dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra sosyal medya fenomenleri ve YouTuber’lar da Yağız İzgül’ü yalnız bırakmadı.

Kitabında, yemeklerin duyularımızla ilişkisine, beklenmedik durumlarda günü kurtaracak çok özel reçetelere, içecek tercihlerine göre karşı cinsin izlenimlerine ve burçlara göre özel tariflere yer veren Yağız İzgül, Tek Gecelik Yemekler’in gördüğü ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Yemek tutkusunu, aşktan ve hayattan ayırmayan şef Yağız İzgül, “Yemek ve mutfak olgusu fena halde hayatla ve aşkla ilgilidir. Ocakta pişen şey hiçbir zaman sadece bir yemek malzemesi olamaz. Ya tutkudur, ya güven ihtiyacıdır, ya beklentidir, ya aşktır, ya umuttur, ya emektir, ya kırgınlıktır” dedi.

Standart yemek kitaplarının dışında kalan Tek Gecelik Yemekler’e büyük ilgi gösteren ünlü isimler, ünlü şefe kitaplarını imzalattı.

Şengül AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.