SON DAKİKA
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

“Voleybol Her Yerde” projesi tanıtıldı

Bu haber 22 Kasım 2018 - 0:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Voleybol Federasyonu arasında, eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

 

“Voleybol Her Yerde” sloganıyla hayata geçirilecek projenin imza törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Bakanlıkların Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları, Spor Toto Teşkilat Başkanı ile üst düzey yöneticileri, TVF Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüp Temsilcileri, Eski Milli Voleybolcu Neslihan Demir Güler, çok sayıda öğrenci ve sporcu ile basın mensupları katıldı.

 

İmza töreninde açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi:

“Bugün federasyonumuza en fazla katkı sağlayan iki değerli bakanımızla bir aradayız. İçinde bulunduğumuz bu tesis her iki bakanlığımızın verdiği büyük desteklerle yapılmıştır. Sayın Spor Bakanımız, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevindeyken voleybola hep sahip çıkmış, önemli katkılar sağlamıştır. Bakan olarak bu katkılarını, her geçen gün artırarak sürdürmektedir.

Sayın Milli Eğitim Bakanımız, voleybol ailesinin bir ferdidir. Önceki dönemde Eğitim Kurulu Başkanı olarak voleybola emek vermiştir. İçimizden biri olarak voleybola emeği bugün de devam etmektedir.

Her iki Bakanımıza ve emeği geçen Bakanlık yetkililerine katkılarından dolayı bir kez daha şükranlarımı sunarım. Bugün, sayın Bakanlarımızla birlikte Türk voleybolu için tarihi bir adım atıyoruz. İmzalayacağımız “Eğitimde İş Birliği Protokolü” temel olarak ilk, orta ve lise öğrencilerimize voleybol ve spor sevgisini kazandırmayı, voleybol sporuna erişimi kolaylaştırmayı, Türk voleyboluna yeni ve yetenekli sporcular kazandırmayı hedeflemektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullara ait spor saha ve salonları federasyonumuzla ortak kullanılmaya başlanacaktır. Voleybol sporuna ilişkin eğitimler, etkinlikler, kurslar, spor yarışmaları ve oyun sahaları, Bakanlık ve Federasyonumuzun ortak çalışmasıyla planlanacak ve yapılacaktır.

Yetenekli öğrencileri voleybol sporuna kazandırmak için tüm okullarda yetenek taraması Federasyonumuz uzmanlarınca gerçekleştirilecektir. Bu protokol çerçevesinde sadece öğrencilerimiz için değil beden eğitim öğretmenlerimiz için de federasyonumuzca eğitim çalışmaları yürütülecektir.

Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştirilen TVF Spor Lisesi, 200 kişi kapasiteli pansiyonu ile birlikte 2009 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. 315 öğrenci ile eğitimini sürdürmektedir. Bu okulumuzun kız ve erkek voleybol takımları bugüne kadar önemli başarılar elde etmiştir. Federasyonumuz, sosyal sorumluluk kapsamında, okulumuzun bakım ve onarımına, öğrencilerin iaşesine katkı sağlamaktadır. Bu yardımlar protokolle resmi hale gelmektedir. Ayrıca geleceğin milli oyuncularını yetiştirmek amacıyla Ankara’ya getirdiğimiz eğitim ve barınma ihtiyaçlarını karşıladığımız sporcular artık okul pansiyonunda kalabilecektir. Okula alınacak voleybol branşı öğrencilerinin seçilmesinde ve yetenek tespitinde Federasyonumuzun antrenörleri görev alacaktır. Her şeyi devletimizden bekleyip kolaycılığa kaçmıyoruz. Elimizi taşın altına koyarak, sorumluluk üstlenerek, iş birliği içinde sorunlara çözüm arıyoruz. Devletimizin kaynaklarını, gücünü milletin hizmetine sunmasında ortaklık yapıyoruz. Bu projemiz, Milli Eğitim Bakanımızın açıkladığı “2023 Eğitim Vizyonu” hedeflerinin voleybol sporu yönünden hayata geçirilmesini sağlayacak örnek bir proje olacaktır. Bu projenin temelinde yine Sayın Bakanımızın açıkladığı “İnsan Odaklı Eğitim” anlayışı yatmaktadır. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak iki Bakanlığımızla birlikte geleceğin yıldız voleybolcularını yetiştireceğiz. Ne tesadüftür ki, bu protokolü imzaladığımız 21 Kasım tarihi, benim Federasyonu Başkanlığı’na seçilmenin de ikinci yıl dönümüdür. Böyle bir yıl dönümünde, böylesine tarihi bir projenin imzalanmasından dolayı da mutluluk duyuyorum.”

İmzaların atılmasından sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yer aldığı hatıra fotoğrafı çekildi. Çekilen hatıra fotoğrafında Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Neslihan Demir Güler de yer aldı.

Ayrıca; TVF Spor Lisesi öğrencileri, iş birliği protokolü öncesinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı karşılayarak çiçek takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig