SON DAKİKA

Vintage Dünyasına Yepyeni Bir Soluk

Bu haber 07 Aralık 2017 - 22:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıllardır biriktirilen koleksiyonun Mart 2017’de Nişantaşı’nda açılan şık bir butikle gün yüzüne çıkması sonucunda, vintage kıyafet kavramı giderek daha çok insanın ilgisini çekmeye başladı. Markanın amacı da, insanların vintage’a olan “eski, yıpranmış, 2. El” bakış açısını değiştirip, “özel, hikayesi olan, şu an bulunmayan kalitede kumaş ve dikimden oluşan” ve modern parçalarla doğru şekilde kombinlenerek özgün bir tarz yaratılan ürünler olarak algılanmasıdır. Bu nedenle de koleksiyonun büyük bir bölümünü, günümüzde rahatlıkla giyilebilecek tarzda kıyafetler oluşturuyor. Bunun yanında, dönem temalı partiler veya projeler için kiralanabilecek “kostüm bölümü” de ayrı olarak sergilenmektedir.

Koleksiyonda, 1920-1990 dönemini kapsayan, çocuk hariç her yaş grubuna ve bedene uygun kıyafet ve aksesuarlar bulunmaktadır. Ürünlerin çoğu terzi dikimi olsa da, yurtdışı markalardan Chanel, Celine, Elegance Paris, Armani, Vertigo Paris, Max Mara, Alexander Wang, Vivienne Westwood, Dior gibi markaların ürünleri, Türk markalardan ise Vakko, Netay, Neyir, Vepa, Yıldırım Mayruk, Velka, kişiye özel gömlek tasarımcılarından Yusuf Ünlü, İbrahim, Kırgözler, gibi döneme damgasını vuran tekstil devlerinin ürünleri de yer almaktadır. Yaklaşık 500 parçadan oluşan koleksiyon, her gün eklenen kıyafetlerle sürekli güncellenmektedir.

Sunduğu özel ürünlerin yanında, müşterilerine hizmet kalitesini de en üst seviyede tutan Nillush Vintage, yarattığı sıcak ev ortamında her müşterisini bir misafiri gibi karşılayarak, hepsiyle birebir sohbet ederek, eski dönemlerin butik anlayışını da geri getirmeyi hedeflemektedir. Böylece burada sadece kıyafetlere bakmakla kalmıyor, o özlediğimiz dönemin samimiyeti, zarafeti, kültürü, adab-ı muaşeretini de bir nebze olsun hatırlatacak ve yansıtacak küçük büyülü bir dünyanın kapılarını aralamış oluyorsunuz.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.