SON DAKİKA

Usta oyuncu Halil Kumova’nın ilk korku filmi

Bu haber 17 Nisan 2019 - 23:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ömrünün yarısından çoğunu verdiği oyunculuk mesleğinde ilk kez, 10 Mayıs tarihinde vizyona girecek olan “Kulyas Lanetin Bedeli” isimli yapımla bir korku filminde oynadığını vurguladı.

Bursa devlet tiyatrosunda 1974 yılında profesyonel oyunculuğa adım atan Halil Kumova, 40 üzerinde dizi film, 20 sinema filmi yanında sayısını hatırlayamayacağı kadar tiyatro oyununda rol almış oyunculuk sektörünün özel isimlerinin başında yer alanlardan. Tarzıyla oyuncular arasında dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Halil Kumova, oynadığı birbirinden farklı karakterlerle de bukalemun oyuncu olarak da anılıyor.

“Kulyas Lanetin Bedeli” isimli sinema filminde Kamber Hoca karakteriyle beyaz perde de sevenleriyle buluşacak olan Halil Kumova “Kulyas Lanetin Bedeli isimli korku filmi benim için önemli bir tecrübe oldu. Ömrünüzü verseniz de oyunculukta öğrenecekleriniz ve tecrübe edeceğiniz vakalar bitmiyor. İlk kez bu filmi çekerken cinlerin varlıklarını hissettim, bizi çok rahatsız da ettiler, oyunculuk hayatımda bu tür bir olay ilk kez başıma geldi” dedi.

Cinlere katılan Kamber Hoca karakteriyle Kulyas Lanetin Bedeli isimli filmde kendisini izleyen seyircisini de çok şaşırtacağını vurgulayan Halil Kumova, ödüllük bir karakter çıkardığını iddia etti.

Şengül AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.