SON DAKİKA

Ünlüler çocuklarıyla Cartoon Network’ün ‘Hayal Gücü Stüdyoları’nda buluştu

Bu haber 22 Ocak 2018 - 8:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cartoon Network’ün hayal gücünü geliştiren muhteşem dünyası, şimdi www.hayalgucustudyolari.com ile çocuklarla buluşuyor. Bu benzersiz deneyimi yaşamak isteyen çocuklar, Cartoon Network dünyasına girip, çizgi film yapımının tüm süreçlerini deneyimleyebilme, kendi karakterlerini çizip, senaryolarını oluşturabilme, birbirinden eğlenceli, öğretici video ve şovları izleme imkanı buluyor. Cartoon Network’ün bu çok özel ve muhteşem dünyası, yarıyıl tatilinde Emaar Square Mall’da çocuklarla buluştu. Ünlü isimlerin çocuklarıyla katıldığı Cartoon Network Hayal Gücü Stüdyoları’nda çocuklar, Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu’dan animasyon yapımı eğitimi aldı.

Cartoon Network’ün Emaar Square’de kurduğu Hayal Gücü Stüdyoları’na Sedef Avcı – Kıvanç Kasabalı, Burak Hakkı, Barış Falay, Cengiz Bozkurt, Aslı Tandoğan, Varol Yaşaroğlu ve çocuk oyuncu Berat Efe Parlak’ın da aralarında bulunduğu sanat ve cemiyet hayatının birbirinden ünlü isimleri katıldı.

Yarı yıl tatilinin tadını Hayal Gücü Stüdyoları’nda çıkaran çocuklar Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu’ndan animasyonun inceliklerini öğrenme fırsatı buldu. Aynı zamanda fenomen youtuber Uras Benlioğlu’ndan “Nasıl Youtuber olunur?” eğitimi de aldı.

Basit araç-gereçler ve oyuncaklarla hareketli animasyonlar yapma sürecini öğrenip, Dublaj Atölyesi’nde en sevdikleri çizgi film karakterlerini seslendiren çocuklar, “Hikayeni Yarat” atölyesinde ise kendi yaratıcılıklarını kullanarak, en sevdikleri Cartoon Network çizgi filmleri için yeni senaryolar oluşturdu. Etkinlik boyunca Cartoon Network yıldızları Gumball, Adventure Time, Ben 10, PPG, Kral Şakir kostüm karakterleri özel şovlarıyla çocuklarla birlikte oldu.

Cartoon Network; “Hayal Gücü Stüdyoları” ile çocuklara yaratıcı ve hayallerini gerçeğe dönüştürebilecekleri bir dünyanın kapılarını aralıyor. www.hayalgucustudyolari.com, en sevilen şovların yapımcılarından işin inceliklerini dinleme ve öğrenme şansı verirken, çocuklara kendi fikirlerini hayata geçirme fırsatı da tanıyor. Bir çizgi filmin ekrana gelene kadar gerçekleşen tüm süreçlerini deneyimleme fırsatı bulurken, sevilen Cartoon Network karakterlerinin nasıl çizildiğini, hareketli animasyonlarının nasıl hazırlandığını ve senaryo süreçlerini öğreniyor. Hatta öğrenmekle kalmayıp yaratıcılıklarını kullanarak kendi senaryolarını yazıp kendi sahnelerini oluşturabiliyor. Birbirinden yaratıcı atölyeler ve daha birçok sürpriz Cartoon Network Hayal Gücü Stüdyoları’nda çocukları bekliyor.

Cartoon Network Hayal Gücü Stüdyoları:

Yer: Emaar Square Mall (Anadolu Yakası – Çamlıca)

Tarih: 20 Ocak – 3 Şubat 2018

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.