SON DAKİKA

Ünlü tenor Frangoulis Bodrum’da

Bu haber 18 Ağustos 2019 - 1:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Opera, pop, rock, folk, R&B ve dünya müziğinden örnekleri 5 farklı dile birbirine kombine edebilen dünyaca ünlü tenor Mario Frangoulis 25 Ağustos akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da sahne alacak.

25 Ağustos akşamı Bodrum Antik Tiyatroda gerçekleştirilecek olan konserde ünlü tenora Dünya Ensefalit Topluluğu’nun Küresel Onur Elçisi ve uluslararası çapta tanınan genç soprano Aliki de eşlik edecek.

Ünlü “A La Luna De Valencia” şarkısı ile başlayacak konserde Yunan Ulusal Operası’nda orkestra şefi, müzik direktörü, Yunan Onur Ödülü sahibi ünlü şef Lukas Karytinos İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrasını yönetecek.

 

Mario Frangoulis kimdir?

Temiz vokal yorumları, 5 farklı dilde parça seslendirebilmesi, klasik-çağdaş eserleri karma yorumlaması ve müzik türlerini (opera, pop, rock, halk müziği, R&B, dünya müziği) birbirlerine kombine etmeyi sevmesi ile tanınan efsanevi tenor Mario Frangoulis’in kariyeri Londra West End’de başladı ve Sir Cameron Mackintosh tarafından keşfedildi.  Bugün 20’den fazla kişisel albüme sahip olan Franguolis, Klaus Meine(Scorpions),  Angela Gheorghiu, Placido Domingo ve Jose Carreras, Sarah Brightman, Lara Fabian gibi sanatçılarla çalıştı.

Şengül AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.