SON DAKİKA

Ünlü isimler, FMV Işık Okulları’nın ödül töreninde buluştu

Bu haber 05 Nisan 2018 - 15:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mezunundan öğrencisine, velisinden öğretmenine binlerce Işıklı, Türkiye’nin spor, sanat ve tasarım alanında başarılı isimlerini seçti. 3 Nisan 2018 Salı günü FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde düzenlenen törende, ödüller sahibini buldu. 2017 Yılında Spora Işık Tutanlar kategorisinde; Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Berke Özer, Sanata ve Tasarıma Işık Tutanlar kategorisinde ise; Şener Şen, Nil Karaibrahimgil, Salih Bademci, Ayşe Kulin, İzzet Keribar gibi alanında çok değerli isimler ödül aldı.

FMV Işık Okulları’nın bu yıl 9. kez düzenlediği ve geleneksel hale gelen Türkiye’nin en itibarlı ve en geniş katılımlı ödül programlarından biri olan “Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar” ödül töreninde, Türkiye’nin spor, sanat ve tasarım alanında en başarılı seçilen isimlerine ödülleri takdim edildi.

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde düzenlenen ödül törenine FMV Işık Okulları öğrenci, öğretmen ve velilerinin yanı sıra spor, sanat ve iş dünyasından önemli isimler de katıldı. Törenin sunuculuğunu ise Nebil Evren yaptı.

Törende sanat ve tasarım dallarında Şener Şen, Nil Karaibrahimgil, Salih Bademci, Ayşe Kulin, Devrim Erbil, İzzet Keribar, Hakan Günday gibi ünlü isimler, minik Işıklıların elinden ödüllerini aldılar.

Sinema-televizyon kategorisinde ödül alan duayen oyuncu Şener Şen ödülünü alırken yaptığı konuşmada “FMV Işık Okulları’nın vermiş olduğu bu ödülün benim için çok özel bir yeri var. Çoğunluğu gençlerden oluşan katılımcıların seçtiği bu ödülü almak çok anlamlı, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tiyatro kategorisinde ödüle layık görülen ünlü oyuncu Salih Bademci de “Ödül almak benim için yaptığım işlerin takdiri değil, yapacaklarımın teşviki anlamını taşıyor. FMV Işık Okulları’nın oylarıyla yılın tiyatro ödülünü almak, bana tiyatro alanında daha atacağım çok adım olduğunu hatırlattı. Beni bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

2017 yılının müzik ödülünü alan Nil Karaibrahimgil ise “Küçük bir oğlum var, onu eğitirken ödül ve ceza yöntemini başvurmamaya gayret ediyorum. Ancak FMV Işık Okulları’ndan bu ödülü aldığımı öğrendiğimde koşarak geldim. Işıkların altında olmak değil, Işık tutmak önemli. Bu nedenle Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar ödül programında müzik alanında ödül almak benim için çok anlamlı, teşekkür ederim” dedi.

Yılın Kadın Sporcusu ödülüne layık görülen Milli Karateci Serap Özçelik, Yılın Paralimpik Ödülü’ne layık görülen Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, Yılın Genç Sporcusu Berke Özer, Yılın Paralimpik Sporcusu Muhammed Tuğrul Şahin ödüllerini alkışlar eşliğinde aldılar.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.