SON DAKİKA

Ünlü isimler Emaar Square Mall’daki Ahad Saadi sergisine katıldı

Bu haber 09 Mayıs 2018 - 11:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Emaar Sqare Mall İran’lı sanatçı Ahad Saadi’nin “Aşk ve Yaşam” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Saadi’nin kendi icat ettiği “Azarnegari” sanatı ile hayat verdiği eserlerin bulunduğu serginin açılışını ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı yaparken, yeni minyatürleri ve özel bir teknikle yaptığı eserlerine hayran kaldığını belirtti. Sergi 3 Temmuz tarihine kadar Emaar Square Mall’da yer alacak.

Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Emaar Square Mall bünyesinde yer alan sanat galerisi, 4. Sergisini sanatseverlere sundu. Kariyerine İran’da başlayıp uluslararası platformda ün kazanan İranlı sanatçı Ahad Saadi’nin, ateşle çizim yapmak anlamına gelen “Azarnegari” adını verdiği teknikle boya ve kalem kullanılmadan hayata geçirdiği eserlerden oluşan sergi “Aşk ve Yaşam” adını taşıyor. Tablolarındaki tüm renkleri son derecede ufak kesilmiş kumaşların birbirinin üzerine yakılarak yapışmasıyla oluşturan Saadi’nin fırçası ateş, boyası ise kumaşlardan ibaret.

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın açılışını yaptığı sergiye, cemiyet hayatından da pek çok ünlü isim katıldı. Demet Sabancı Çetindoğan, Esra Üstünkaya, Banu Kalpakçıoğlu, Gülgün Çavuşoğlu, Gül Gölge, Gökçe Atuk, Sinem Yıldırım, Gülbin-Erkan Simitcioğlu, Nükhet Çubukçuoğlu, Melis Kapancı, Zeynep Germen gibi ünlü isimler Saadi’nin eserlerine hayran kalırken, bu farklı sanat tarzını daha yakından takip edeceklerini belirttiler.

Serginin açılışını yapan Prof. Dr. İlber Ortaylı ise bu özel tekniğe hayran kaldığını belirtirken, yeni minyatürlerin de çok güzel olduğunu iletti. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın açılış konuşmasının ardından Emaar Square Mall Genel Müdürü Müge Tuna ve başarılı iş kadını Demet Sabancı Çetindoğan konuşmaları ile devam etti.

Ahad Saadi”nin “Aşk ve Yaşam” sergisi 3 Temmuz tarihine kadar Emaar Square Mall’da ziyaret edilebilir.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.