SON DAKİKA

UNIVERSAL MUSIC GROUP, APPLE MUSIC İLE BİRLİKTE “PEACEFUL MUSIC” ÇALMA LİSTESİNİ LANSE EDİYOR.

Bu haber 14 Ağustos 2018 - 21:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

UNIVERSAL MUSIC’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE APPLE MUSIC VE SANATÇI İŞ BİRLİKLERİ İLE OLUŞTURULAN İLK ÇALMA LİSTESİ MARKASI

GÜNÜMÜZÜN ÖNDE GELEN BESTECİLERİNDEN OLAN, MÜZİKAL DAHİ MAX RICHTER İLK ÇALMA LİSTESİNİ OLUŞTURUYOR

Universal Music Group, Peaceful Music çalma listesini Apple Music üzerinde yayınladı.

Peaceful Music, çağdaş ve dinlendirici müziğin günümüzdeki en iyi bestecileri ve tanınmış sanatçıları tarafından özel olarak seçilen ve bir araya getirilen canlı ve büyümeye devam eden bir seçki. Max Richter Peaceful Music’in ilk çalma listesini oluşturacak sanatçı olarak seçildi ve dinleyicilere içsel odaklanma ve huzur dolu dakikalar yaşatacak bir seçki hazırladı. Daha pek çok heyecan verici efsane ismin katılımıyla dinleyiciyle buluşmaya devam edecek olan Peaceful Music, yalnızca Apple Music üzerinden dinlenebiliyor.

Peaceful Music, dinlenmek ve huzur bulmak isteyenlerin tek adresi olacak bir çalma listesi. İşe giderken ya da bir sınava hazırlanırken, hatta belki bir yoga dersinde dinleyiciler, onlar için bu müzik türünün yenilikçi sanatçıları tarafından hazırlanmış yüksek kaliteli bir müzikal seçkiye ev sahipliği yapan bir yerde olduklarının bilincinde olacaklar. Dikkatli dinleyiciler için çağdaş, ambiyans müziği, chill out ve elektronik müziğin karışımı çok önemlidir ve Peaceful Music bu işi onlar için en iyi şekilde yapacak.

Bu çalma listesinin sanatçı elçisi olarak seçilen ilk isim dünyanın önde klasik bestecilerinden ve döneminin en çok talep gören sanatçılarından biri olan Max Richter. Alanında en çok saygı duyulan isimlerden biri olan Max Richter, alternatif popüler müzik ve çağdaş klasik müziği bir araya getiren post-minimalist besteciliğin etkileyici isimlerinden.

Max Richter’in açıklaması şu şekilde;

“Peaceful Music çalma listesi için seçki yapmak; zamanı yavaşlatan, sizi farklı yerlere götürebilen ve sevdiğim bir müzik türü içinde keşif gezintisine çıkmak gibiydi. Bu çalma listesinin yelpazesi fazlasıyla geniş ancak içindeki tüm şarkıların paylaştığı ortak bir özellik var – bilincinizi yönlendirmiyorlar ve size düşünmek için yeterli alanı bırakıyorlar. Dinleyiciye, dinlenmek için yer bırakan bir manzara gibi.”

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.