SON DAKİKA

ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ

Bu haber 11 Nisan 2018 - 13:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve tam bir kültür sanat haftası şeklinde geçen Uşak Belediyesi 2. Uluslararası Tiyatro Festivali “Topuzlu” isimli oyunla sona erdi. Festival kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde 11 tiyatro ekibi tarafından sahnelenen 9 oyun izleyenlerden tam not almayı başarırken, festivalde geçen sene olduğu gibi birbirinden seçkin tiyatro grupları sahne aldı. Festival süresince tiyatro oyuncularını yalnız bırakmayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak bir sanat şehri haline geldi. Kültürüyle ve barındırdığı değerleriyle önemli bir medeniyet beşiği olan şehrimiz, sanat alanında da hak ettiği noktaya kavuştu.” diyerek festivalin başarısından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Uşak seyircisi iyi bir tiyatro kültürüne sahip

Festival süresince akşamları sahnede olan 300 tiyatro oyuncusu gündüzleri düzenlenen turlar sayesinde Uşak’ı gezme şansı buldu. Belediye görevlilerinin rehberliğinde şehri gezme şansını elde eden ekipler köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Uşak’a ve şehrin sakini Uşaklılara adeta hayran kaldı. Hem şehre hem de kendilerini izleyen seyirciye hayranlıklarını gizleyemeyen oyuncular, Uşak’ın seyircisinin iyi bir tiyatro kültürüne sahip olduğunu belirterek kendilerini ağırlayan herkese teşekkür etti.

İki buçuk yıllık tiyatro ekibi ikinci festivalini gerçekleştirdi

İki buçuk sene önce kurulan tiyatro ekibinin kısa zamanda çok iyi yerlere geldiğini vurgulayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Çok kısa bir sürede önemli oyunları izleyicisiyle buluşturan Şehir Tiyatromuz ikinci festivalini gerçekleştirdi. Ben şehrimize teşrif eden değerli tiyatro ekiplerimize, Şehir Tiyatromuza ve Tiyatromuzun Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu’ya, en önemlisi de katılımlarınızla festivalimize değer katan siz kıymetli hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Festival süresince Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Salaklar Sofrası’nı, Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü Gençlik Dükkanı ve Bizim Hastane’yi, Koza Tiyatrosu Kelebekler Artık Özgür’ü, Tiyatro Minerva Hastalık Hastası’nı, İzmir Narlıdere Umut Tiyatrosu Deli Dumrul’u, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Masallar Diyarı’nı, Balıkesir Sanat Merkezi Karagözüm İki Gözüm’ü ve Bizim Gezegen’i Uşaklılarla buluşturdu.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.