SON DAKİKA

Uluslararası halı üreticileri Gaziantep’te buluşacak

Bu haber 01 Mart 2018 - 12:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halı sektörünün başkenti Gaziantep, DOMOTEX Turkey ile 5. kez dünyanın önde gelen ulusal ve uluslararası markalarına ev sahipliği yapacak. 24-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek fuarın yüksek potansiyeline dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “DOMOTEX Turkey ile Gaziantep’i dünya halıcılık sektörünün başkenti yapmak için yürütülen çalışmalara büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Avrasya bölgesinin en büyük halı ve zemin kaplamaları fuarı DOMOTEX Turkey, Türk halıcılık sektörünün başkenti Gaziantep’te ulusal ve uluslararası markaları bir araya getirmeye hazırlanıyor. Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, Gaziantep Halıcılar Odası işbirliği ile Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen DOMOTEX Turkey, 24-27 Nisan tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İhracatını her yıl artıran Türk halıcılık sektörünün hem ülke ekonomisine önemli katma değer sağladığını hem de Türkiye’nin marka yüzü olduğunu belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi:

“Türk halıcılık sektörü, uluslararası alanda dünyanın en büyük oyuncularından biri. Sektör geçtiğimiz yıl 2 milyar 165 milyon 689 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirdi. 2018’de ise 2,5 milyar dolar ihracat hedefliyor. Bir dünya markası konumunda olan ‘Türk Halısı’ kavramı güçlendikçe, sektör oyuncuları ihracatta avantaj sağlayacaktır.Halı ve zemin kaplama sektörünün önde gelen firmalarının katılımıyla, DOMOTEX Turkey’de yeni nesil ürün ve tasarımlar görücüye çıkacak. DOMOTEX Turkey, ulusal ve uluslararası potansiyeli ile Türk halıcılık sektörünü en iyi şekilde temsil edeceğimiz güçlü bir vitrin olacak.”

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.