SON DAKİKA

ULUSLARARASI ESANS ÜRETİCİSİ AR-GE DEVLERİ ARASINDA

Bu haber 20 Aralık 2017 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MG International Fragrance Company

Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde

Dünyanın önde gelen esans üreticilerinden MG International Fragrance Company (MG Gülçiçek); Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 6. Ankara Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’ndeki yerini aldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleşen Zirve’de MG Gülçiçek, Türkiye ekonomisine katma değeri yüksek 20’ye yakın esans formülasyonu ve inovatif ürünleriyle ilgi gördü.

Zirvede gerçekleştirilen törende MG Gülçiçek’e ‘Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi. Bakan Faruk Özlü, MG Gülçiçek’in Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni, Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Çebi’ye taktim etti. Törenin ardından Bakan Faruk Özlü, standları ziyaret etti. MG Gülçiçek standında da Bakan Özlü, esans üretiminin ayrıntılarını dinleyerek projeler hakkında bilgi sahibi oldu. Bakan Özlü, MG Gülçiçek şirketine ve ekonomiye yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.

Yüzde yüz yerli sermayeli MG International Fragrance Company (MG Gülçiçek), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 20-21 Aralık tarihlerinde bu yıl 6. kez düzenlenen Ankara Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’ne katıldı. Türkiye ekonomisine katma değeri yüksek ürünler üreterek katkı sağlayan MG Gülçiçek; ileri görüşlü ulusal amaçla Ar-Ge projeleri düzenleyip katma değerini yükseltme potansiyeli olan şirketlere verilen ‘Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni Mayıs 2017’de almaya hak kazanmıştı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirilen Zirve’deki törende MG Gülçiçek standı ve ürünleriyle dikkat çekti.

Zirvedeki törende Bakan Faruk Özlü, MG Gülçiçek Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Çebi’ye ‘Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni taktim etti. Törenin ardından Bakan Faruk Özlü, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ile birlikte standları ziyaret etti.

MG Gülçiçek standını ziyaret eden Bakan Özlü, MG Gülçiçek Ar-Ge Kıdemli Araştırmacısı Dr. Erol Gülçiçek ve heyetle bir araya gelerek esans üretiminin ayrıntılarını dinledi, projeler hakkında bilgi sahibi oldu. MG Gülçiçek’in dijital tanıtım kitini inceleyen Bakan Özlü, MG Gülçiçek şirketine ve ekonomiye yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür etti. Dünyanın tek bir çatı altındaki ilk entegre esans üretim tesisine sahip olan MG Gülçiçek Zirve’ye, 14’ü tamamlanmış olan, 11 tanesi de devam eden Ar-Ge Merkezi projesi ile katıldı.

YÜKSEK KATMA DEĞERLİ ÜRETİLEN KOKULAR İLGİ GÖRDÜ

Dünyanın önde gelen esans üreticilerinden olan MG Gülçiçek, Zirve’deki standında sergilediği yüksek katma değerli esans ürünleri ile ilgi görürken diğer sektör katılımcıları ve ziyaretçiler de esans sektörü hakkında bilgilendirildi. MG Gülçiçek standında 20’ye yakın ürün ve ürün içeriğini teşkil eden hammaddeler sergiledi ve gerek kullanılan hammaddeler gerekse de bitmiş ürünlerde kullanılan formülasyonlarla,bunları temsil edecek farklı metotlarla elde edilmiş koku örnekleri gösterildi. Sıcak proseslerde üretilen ve çok yüksek ısıya dayanıklı koku yayan esans kompozisyonları ise ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Esans ürünlerinin genellikle kullanıldığı ana sektörler arasında ise kozmetik, kişisel bakım, hijyen grubu ve ev temizlik gibi kategoriler yer aldı.

HEDEF KÜRESEL REKABETTE İLK 10’A YÜKSELMEK

MG Gülçiçek Ar-Ge Kıdemli Araştırmacısı Dr. Erol Gülçiçek, önümüzdeki dönemde Ar-Ge yatırımlarına devam edeceklerini belirterek Ar-Ge faaliyetleri ile küresel ülkelerle olan teknik ve bundan doğacak olan satış rekabet güçlerini artırmayı planladıklarını söyledi. Zirvede sergiledikleri ürünlerden de bahseden Erol Gülçiçek; “Burada sergilediğimiz ürünlerin elde edilmesi uzun yılların verdiği bilgi ve tecrübe gerektirdiği için katma değeri yüksektir. Burada firmamızın geliştirdiği yeni hammaddeler kullanılmakta. Bu yeni hammaddeler sektöre değişik bakış açısı getiren esans kompozisyonlarında kullanılır” dedi.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.