SON DAKİKA

Türkiye’nin konut kategorisindeki ilk sertifikalı Pasif Binası’nda REHAU imzası

Bu haber 25 Ocak 2018 - 16:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği (SEPEV), Etimesgut’taki 250 metrekarelik bir villayı ”Pasif Ev ”e dönüştürdü. Alman Pasif ev Enstitüsü tarafından sertifikalandırılan bina, “Konut” kategorisinde Türkiye’nin sertifikalı ilk Pasif Binası olma özelliğini taşırken, projenin yerden ısıtma-soğutma sistemlerinin ve pencerelerinin sponsorluğunu enerji verimli yapıların tercihi REHAU üstlendi. REHAU, projede GENEO ürün ailesinin, üç camlı, üstün yalıtımlı pencereleri ve yerden ısıtma sisteminde ise REHAU Rautherm S boruları kullanıldı. Benzer yapılara oranla yüzde 90’ın üzerinde enerji verimli olan Pasif Ev Projesi, yenilenebilir enerji teknolojileriyle “yaklaşık sıfır enerji” ile ısıtılıyor ve soğutuluyor.

REHAU GENEO Pencere Sistemleri Pasif Ev Standartlarına Tam Uyumluluk Sağlıyor

GENEO pencere sistemleriyle ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı koruma özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bulunduğu binanın cephesiyle bağlantılı olan enerji tüketiminin önüne geçmek için bol ışıklı tasarıma rağmen üstün performans ve verimlilik sağlayan GENEO, büyük yüzeyli cam mimarilerini dahi en iyi enerji verimliliği, ses yalıtımı, hırsızlık emniyeti ve konfor gibi avantajlarla bir araya getiriyor. Renk ve tasarım seçenekleriyle de estetik açıdan hedef kitleye hitap eden GENEO, Pasif Ev standartlarına tam uyumluluk sağlıyor.

İhtiyaçları birebir karşılayan RAUTHERM S

REHAU ’nun RAUTHERM S sistemi ısıtma ve soğutma için denenmiş ve test edilmiş ve çok yönlü bir aksesuar yelpazesine sahip güvenilir bir sistemdir. Sistemin temelini REHAU ’nun sunduğu RAUTHERM S borusu ile kombinasyon halinde baskı kovanı birleştirme tekniği oluşturmaktadır. RAUTHERM S boruları dayanıklı, basınca dayanıklı, oksijen geçirmezdir ve yüksek güvenlik paylarına sahiptir. PE-Xa malzemesi –yani, yüksek yoğunluklu çapraz bağlı polietilen– bu yüksek performansları kolaylaştırmaktadır.

Pasif Ev Projesi’nin mimari tasarım ve uygulamaları Ekho Mimarlık tarafından yapılırken, mekanik tasarım ve uygulamaları ise Gentem Mühendislik tarafından yürütüldü.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.