SON DAKİKA

TÜBİTAK’A GİDEN YOL BİGG İTÜ ÇEKİRDEK’TEN GEÇİYOR

Bu haber 13 Aralık 2017 - 11:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İTÜ Çekirdek’in yürüttüğü ve birbirinden başarılı girişimcilerin tercih ettiği TÜBİTAK BİGG yeni dönem girişimcilerini arıyor.

Programın geçen döneminde, en fazla destek alan girişimci sayısıyla en başarılı uygulayıcı kuruluş olan İTÜ Çekirdek’in yürüttüğü BİGG Programı yeni dönem başvuruları başladı. Programa katılmak ve İTÜ Çekirdek’in sunduğu özel imkânlardan faydalanmak için girişimcilerin 3 Ocak 2018 tarihine kadar http://bigg.itucekirdek.com/ adresinden başvurmaları bekleniyor.

TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında seçilen 20 uygulayıcı kuruluştan biri olan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (İTÜNOVA TTO) yürütücülüğünde sürdürülen BİGG | İTÜ Çekirdek programı üzerinden TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO’nun sahip olduğu geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor ve kendi alanlarında uzman kişilerden birebir mentorluk desteği alabiliyor.

Girişimciler, BİGG | İTÜ Çekirdek sayesinde, İTÜ Çekirdek’in sunduğu ofis ve laboratuvar olanaklarından yararlanıyor. Ayrıca, İTÜ Çekirdek kapsamında düzenlenen seminerlere katılarak, TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerinden faydalanıyor. Başarılı girişimciler bunların yanında, İTÜ Çekirdek’in düzenlediği, en son 17 milyon TL değerinde ödül ve yatırım dağıtılan Big Bang sahnesinde yer alma şansı elde ediyor.

İTÜ Çekirdek sürecine BİGG | İTÜ Çekirdek başvurularıyla dâhil olan Hagelson, Physhome ve Simularge firmaları Big Bang 2017’de sahneye çıkarak sırasıyla; 220.000 TL, 155.000 TL ve 65.000 TL tutarındaki yatırım ve ödüllere layık görülmüştü.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.