SON DAKİKA

TTYD, ULUSLARARASI FUARLAR ÖNCESİNDE ANTALYA’DA BULUŞTU

Bu haber 08 Mart 2018 - 12:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlki Antalya’da düzenlenen Üye Etkileşim Toplantısı, Berlin’de 5-7 Mart tarihlerinde Berlin’de düzenlenen ve dünyanın önde gelen turizm yatırımcılarının buluştuğu IHIF (International Hotel Investment Forum) öncesinde yapılması de ayrı bir önem taşıyor. IHIF’e ilk kez Dernek olarak katılım gösteren TTYD, 50 milyar yatırım portföyü ile özel sektörün turizmde yaptığı yatırımların yüzde 60’ını temsil ediyor. Bu kapsamda, turizmde yaşanan daralmaya çözüm önerileri ve sürdürülebilir büyüme için yürütülen ulusal ve uluslararası tanıtım çalışmalar da TTYD’nin öncelikli gündemleri arasında yer alıyor.

IHIF’in ardından ITB Berlin’e ve Cannes’da gerçekleştirilecek olan MIPIM’e katılacak olan TTYD bu uluslararası etkinlikler öncesinde üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu. Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin yaptığı konuşmada “Geçtiğimiz 10 yıl içinde yüzde 9,8 büyüme ile Avrupa (4,1 %) ve Dünya (5,1) büyüme oranlarının iki katına ulaşan ülkemizin, uluslararası yatırımcılar için değerli bir destinasyon” dedi.

“TTYD olarak sorumluluğumuz bir yandan daralmanın yarattığı dönemsel sorunları çözmeye yardımcı olmak… Ancak aynı dönemde sektörümüzün yapısal nitelikte olan, uzun dönemli olan sorunları da çözüm bulmak “ diye sözlerine devam eden Narin, turizm sektörümüzün yeniden ve süratle yeniden ilk sıralara yükselebilmesi için “turizmde dönüşüm” hamlesi olan ihtiyaca dikkatini çeken Narin, ilk günden yapısal çözüm önerileri geliştirdiklerini aktardı.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.