SON DAKİKA

Suzan Kardeş ve Neslihan Yargıcı Eskişehirli kadınlarla buluştu

Bu haber 11 Mart 2019 - 21:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Moda dünyasının duayen ismi Neslihan Yargıcı ve sanat dünyasının en sevilen makyaj sanatçısı Suzan Kardeş, Eskişehir halkıyla buluştu ve ‘Kadına Dair Her Şey’i konuştu.

 

“Kızlara kendi ayakları üzerinde durmayı öğretin”

Büyük ilgi gören söyleşilerde ilk olarak Neslihan Yargıcı, Eskişehirlilerle buluştu. Duayen modacı, özellikle annelere “Aile içinde bir kız çocuğuna önce kendi ayakları üzerinde durmayı öğretmeliyiz. Kadın güçlü olunca erkek baskı yaparak o gücü elinden almaya çalışıyor” diye konuştu.

 

“Tarzını beğendiğim şarkıcı yok”

Usta modacı, “Sahnelerde en çok kimin giyim tarzını beğeniyorsunuz” sorusuna “Şu anda sahnelerde olan hiç kimsenin tarzını beğenmiyorum” diye konuştu.

 

“Pahalı marka giymek görgüsüzlük”

Neslihan Yargıcı, “Şık olmanın püf noktası kendini tanımak. Pahalı, marka kıyafetler giymek şık olmak değil, görgüsüzlük. Küçük değişikliklerle aynı kıyafeti giyebilirsiniz 3 tane kıyafet yapın döne döne onları giyin” diyerek marka kıyafetlerden vazgeçmeyen ünlü isimlere gönderme yaptı.

 

“Seden Gürel beni dinlemedi, şapkayı çıkardı”

90’lı yıllara damga vuran Seden Gürel’in ‘Şapkalı Kız’ imajının yaratıcısı olan Yargıcı, “Bugün biri istese imaj yapmam. Çünkü dinlemiyorlar. İmaj strateji demektir. Burada ilk kez söylüyorum; Seden Gürel’in şapkasını konuşarak çıkartmadık, kendisi çıkardı. Ben biraz daha takmasını isterdim, çünkü ilerleyen zamanlarda reklam teklifleri alabilirdi” diyerek Gürel’in de kendisini dinlemediğini söyledi.

 

“Türkiye’nin kaderi kopyacılık olmasın”

Yargıcı ayrıca, “Türkiye’nin kaderi kopyacılık olmasın. Huni takacaksanız da takın… Moda özgürdür… Şair istediğini yazıyorsa ressam istediği rengi kullanıyorsa moda da sanattır özgürdür” diyerek genç modacılara seslendi.

 

Suzan Kardeş’e soru yağmuru

Makyaj dünyasının en sevilen isimlerinden biri olan Suzan Kardeş de Espark’ta büyük bir coşkuyla karşılandı. Özellikle genç kızlar merak ettikleri tüm soruları Suzan Kardeş’e sordu.

Balkan türküleriyle sohbeti renklendiren Suzan Kardeş, yemek kitabını da sevenleri için imzaladı. Bugüne kadar sadece makyaj yapmadığını söyleyen Suzan Kardeş, “Ahmet Mekin’i ustura ile tıraş etmiştim. Hiç unutamadığım bir anıdır” dedi.

 

“Sezen Aksu okul, Yılmaz Erdoğan öğretmen, Tolga Çevik disiplin”

Bugüne kadar çalıştığı ünlü isimleri değerlendiren Suzan Kardeş, “Sezen Aksu okul, Tolga Çevik disiplin, Yılmaz Erdoğan öğretmen, Ayşegül Aldinç efsane, Türkan Şoray ise bir tane” dedi.

 

“Sanat dünyası çok vefalı”

Sanat camiasında çok sevdiği kişilerin olduğunu söyleyen Suzan Kardeş, “Bizim camia vefasız derler ama hiç öyle değil. Çok vefalı insanlar var” diyerek hiç vefasızlık görmediğini dile getirdi.

Şarkılarını hayranlarının arasında söyleyen Suzan Kardeş, kendisini görmeye gelen engelli bir hayranıyla da sohbet etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.