SON DAKİKA

SosyalBen Çocukları, rol model isimlerle İstanbul’u keşfetti

Bu haber 22 Mayıs 2019 - 22:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek amacıyla saha ve atölye çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, 7 ilden 12 çocuğu 19 Mayıs haftasına özel İstanbul’da ağırladı.

Dolu dolu bir programla 13-20 Mayıs 2019 tarihleri arasında SosyalBen destekçisi rol model isimlerin de destekleriyle yeteneklerini keşfedip, geliştiren çocuklar unutulmaz bir hafta yaşadılar.

SosyalBen destekçisi Hakan Sabancı’yla 14 Mayıs Salı tarihinde spor dolu bir gün geçiren SosyalBen Çocukları farklı spor dallarını deneyimlemeyi hedefledikleri günde bowling etkinliği gerçekleştirdiler. Hakan Sabancı’nın birebir yakından ilgilendiği bu günde Vodafone Arena BJK Stadı’nda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na Özel unutulmaz bir şeref turu gerçekleştiren çocuklar, İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde boğaz turuna katıldılar.

15 Mayıs Çarşamba günü Çocuklar Ülkesi Kidzania’da keşif dolu bir güne başlayan çocuklar, Happy Nest ev sahipliğinde Defne Ongun Müminoğlu ile Masal Atölyesi’ne katıldılar.

16 Mayıs Perşembe günü İstanbul’un tarihi noktalarını keşfeden çocuklar, MiniaTürk ardından Koç Müzesi’ni ziyaret ettiler. MILKİst Doğal Boya Atölyesi’nde İstanbul’dan aldıkları ilhamla boyama yaptılar.

17 Mayıs Cuma günü ilk kez Marmaray’a binen çocuklar Valilik ziyaretinin ardından, İbrahim Büyükak ile Özdilek AVM sinemasında Yol Arkadaşım 2 filmini izleyen çocuklar, hayatlarında ilk defa bir sinema salonunda izledikleri filmden dolayı büyük heyecan yaşadılar.

18 Mayıs Cumartesi günü Sakıp Sabancı Müzes’ini keşfettikten Fotoğraf Atölyesi’nde katılan SosyalBen Çocukları, devamında Şarkı Okuma Atölyesi’ne katıldılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sabahına Galata Kulesi’nde başlayan çocuklar Barış Manço ve Oyuncak Müzesi’ni keşfettikten sonra SosyalBen Gönüllü’leriyle buluştu.

Şengül AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.