SON DAKİKA

Sonar İstanbul’un Programından İlk İsimler Açıklandı

Bu haber 21 Kasım 2018 - 1:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sónar Istanbul’un merakla beklenen programından ilk isimler açıklandı: Bicep, Laurent Garnier, Henrik Schwarz, Matador, The Field, DJ Stingray, Octo Octa, Volvox, Gazelle Twin, HAAi ve George Fitzgerald sahne alacak.

Geçtiğimiz yıl ikinci kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sónar Istanbul, 8-9 Mart 2019 tarihlerinde yine elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ ve prodüktörlerine ev sahipliği yapacak. Avrupa’nın en prestijli festivalleri arasında yer alan Sónar’ın İstanbul ayağı, merakla beklenen müzik programından ilk isimleri açıkladı. Bicep, Laurent Garnier, Henrik Schwarz, Matador, The Field, DJ Stingray, Octo Octa, Volvox, Gazelle Twin, HAAi ve George Fitzgerald, Sónar Istanbul’da Zorlu PSM’yi iki gün boyunca dans pistine çevirecek.

 

Tam bir maestro: Laurent Garnier

Bugünlerde sıklıkla konuşulan ve altın çağını yaşayan Fransız elektronik müzik sahnesinin kıdemli DJ/prodüktörü olarak maestro etiketini taşıyan Lauren Garnier, 90’lı yılların başından günümüze taşıdığı tutkusuyla Sónar İstanbul’un onur konuklarından biri olacak. Zengin müzik kültürü ile tam bir ses kaşifi olan Lauren Garnier, bugüne kadar Ed Banger, Kompakt, MCDE, 50 weapons, Hypercolour gibi pek çok saygın plak şirketinin etiketiyle sayısız albüm, single ve remiks yayımladı. Çeyrek asırdan fazla süredir tüm dünyayı dans ettiren Fransız sanatçı, küratör titizliği ile hazırlanmış ses yelpazesi geniş DJ seti ile bu sefer Sónar İstanbul seyircisiyle buluşacak.

 

Gerçek bir kas gücü: Bicep

Bicep’in müziği, hem klasik hem de çağdaş alandaki yüksek house ve techno dozlarının yanı sıra elektro, italodisco, garaj, deneysel ve biraz da psychedelic etiketlerden oluşmakta. Bicep’in geçtiğimiz yıl Ninja Tune bayrağı altında kendi isimleri ile yayımladıkları ilk albümlerini her formatta ve her ortamda dinleyebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar, kulaklık ya da bir gece kulübü… Her koşulda dinleyicileri etkisi altında bırakan bu albümü dinleyebileceğiniz listeye şimdi Sónar İstanbul da dahil oldu. Matt McBriar ve Andy Ferguson, uluslararası elektronik müzik sahnesinin en güçlü ve en saygın ortaklıklarından birini oluşturuyor. 2010’dan bu yana yayımladıkları EP’leri, single’ları ve remiksleri ile farklı türler arasında gezinen prodüksiyon yelpazelerini ve kimlikleşmiş müziklerini tüm dünyaya kanıtlayan Bicep, Sónar İstanbul’da elektronik müzikteki kas gücünü dinleyicilere gösterecek.

 

Üstün Alman mühendisliği: Henrik Schwarz

Henrik Schwarz’ı elektronik müzik sahnesinde prodüktör kimliğinden önce bir bilimadamı olarak da tanıtabiliriz. Kariyerinin çoğu bölümünde müziğinde house ve tekno etiketleri taşısa da özellikle canlı performanslarında sınırları aşan ve her zaman dinleyicisini şaşırtan bir isim oldu. 90’ların başından günümüze uzanan ve neredeyse tamamı prodüksiyonla ve performanslarla geçmiş bir hayatın başrolündeki Schwarz, sahip olduğu diskografi ile üstün Alman mühendisliğini tamamıyla kanıtlıyor. “Müzikte karmaşık yapıları severim.” diyen Henrik Schwarz’ın sonsuzluk içinden çıkardığı bu müzikal bütünlük, eşsiz bir performansla Sónar İstanbul’da ziyaretçileri ile buluşacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.