SON DAKİKA

Son dakika: Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti

Bu haber 15 Aralık 2017 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu  görevinden istifa etti. Belediyeden yapılan açıklamada, 13 yıl 8,5 aydır ilçenin belediye  başkanlığını yürüten Kadıoğlu’nun, bugün itibarıyla kendi isteğiyle görevinden  istifa ettiği, buna ilişkin yazılı talebini valiliğe bildirdiği ifade edildi.

Açıklamada, Kadıoğlu’nun 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle  tedavi gördüğü kaydedilerek, şöyle denildi: “Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin  üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya  başlayacağı kaygısıyla böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır.Sayın  Belediye Başkanımızın, seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına  olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Kendisine  Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına gösterdiği insanüstü gayret,  çaba ve çalışmalar, sağlık, eğitim, çevre, kültür, sosyal barış daha nice  hizmetlerinden ötürü sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi kamuoyu önünde sunarız.”

İSTİFA İLE İLGİLİ AK PARTİ’DEN İLK AÇIKLAMA

 Kadıoğlu’nun istifasına ilişkin ilk değerlendirme AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdir Eker’den geldi. Eker katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada  “Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi istifa etti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Esenyurt Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi.Yerine biri seçilir hizmet akışı devam eder” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.