SON DAKİKA

SİSTEM 9, DS’DE DÜNYA ŞİRKETİ!

Bu haber 30 Nisan 2018 - 22:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünyanın ‘en genç’ sektörleri arasında gösterilen ‘Digital Signage’ (DS), her ölçekte kurum ve kuruluşa esneklik, çeviklik, merkezileştirme ve kesintisiz teknoloji sunduğu için tercih ediliyor. DS’nin Türkiye’de adı henüz bilinmezken bu alana yönelik yerli yazılım geliştiren Sistem 9 yönetimi, hizmetlerini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle ‘Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları’ adıyla yaygınlaştırdı.

Geliştirdikleri yerli S9Vision DS yazılımının, TV’lerden farklı yeni nesil yayın ve duyuru sistemiyle çalışan dijital ekranları uzaktan tek merkezden yönetme imkânı sunduğunu hatırlatan Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaan Akın şu bilgiyi veriyor: “Yıllar önce bu sektörü anlatmakta zorlanıyorduk. Bu alanda yakaladığımız yıllık ortalama yüzde 25’lik artışlarla bizimle beraber sektörü de büyüttük. Türkiye’deki büyümeyle yetinmeyip hizmet ve çözümlerimizi dünyaya açtık. Günümüzde Türkiye ile birlikte 18 ülkede 40 bini aşkın dijital ekranı yönetiyoruz. Böylesine geniş bir ağı yöneterek,dünyada DS alanında ilk 10 firma arasına girdik. Bu bizim değil, Türkiye’nin başarısıdır!”

Akın, ‘Digital Signage’ (DS) sektörünün dünyada 15 milyar dolarlık bir hacme ulaştığını hatırlattıktan sonra sektörün geleceğini şöyle özetledi: “Global Market Insights’ın yaptığı araştırmaya göre, DS sektöründe pazar büyüklüğü 2020 yılında 23 milyar doları aşacak. Sektörün Türkiye’deki pazar büyüklüğü 250 milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Dünyada bile sahip olduğu potansiyelin henüz yüzde 20’si kullanılan DS’nin geleceği son derece parlak. Sistem 9 olarak kendi çabalarımızla DS’de dünyanın birinci ligine girmeyi başardık. Kamudan özel sektöre herkesin üzerine düşeni yapmasıyla, Türkiye’nin bu pastadaki payını artırabiliriz. DS’nin kullanım alanları genişliyorken; güçlerimizi birleştirip Türkiye’nin pazar payını yüzde 10’a çıkarmalıyız.”

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.