SON DAKİKA

Seyfi Teoman Anısına Bizim Büyük Çaresizliğimiz 8 Mayıs Başka Çarşamba’da

Bu haber 06 Mayıs 2019 - 22:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seyfi Teoman’ı, aramızdan ayrılışının yedinci senesinde, 8 Mayıs Başka Çarşamba’da, 61. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışmış Bizim Büyük Çaresizliğimiz filmi ile anılacak.

 

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yedi salonda gösterilecek filmin Beyoğlu Sineması’nda 21.15’teki gösterimine film ekibi ve Seyfi Teoman’ın dostları da katılacak. Başka Sinema, seyircileri ve sevenlerini, genç yaşta yitirdiğimiz Seyfi Teoman’ın son filmini 8 Mayıs akşamı birlikte izlemeye davet ediyor.

2004 yılında çektiği Apartman adlı kısa filmiyle dikkatleri üzerine çeken Seyfi Teoman, ilk uzun metraj filmi Tatil Kitabı ile İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü kazanmıştı. Emin Alper’in yönettiği Tepenin Ardı’nın yapımcılığını üstlenen Seyfi Teoman’ın yönettiği ikinci filmi Bizim Büyük Çaresizliğimiz Berlin Film Festivali ana yarışmasında gösterilmişti. Barış Bıçakçı’nın aynı adlı romanından uyarlanan filmde, beklenmedik gelişmeler sonucu kendini Ender ve Çetin adlı iki ev arkadaşıyla yaşarken bulan Nihal ve bu üçlü arasında zamanla doğan yakınlaşma konu ediliyor.

 

Gösterim Yer ve Saatleri;

Beyoğlu Sineması, Film Ekibi katılımlı gösterim – 21:15

Altunizade Capitol Spectrum – 21:45

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Etiler Akmerkez Cinema Pink – 21:15

Kadıköy Sineması – 21:00

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 19:00

İzmir Karaca Sineması – 19:45

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.