SON DAKİKA

KELEBEK SAHNESİ GURURLA SUNDU: SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL MARKO PAŞA MÜZİKALİ

Bu haber 15 Şubat 2018 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

82 yıllık geçmişe sahip, bugüne kadar birçok konuda yenilikleriyle bilinen, modüler mobilyanın öncüsü Kelebek Mobilya ev sahipliğinde gerçekleşen, başrollerini Behzat ve Süheyl Uygur kardeşlerin paylaştığı 20 ödüle sahip Marko Paşa Müzikali, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marko Paşa” oyunu, günümüz yorumuyla Uygur Tiyatrosu tarafından müzikale dönüştü. Marko Paşa Müzikali, Türk tiyatrosu çerçevesinin içinde renkli danslar ve on beş şarkıyla zenginleştirilmesinin yanı sıra modern tiyatro çizgisinde ilerleyen, usta oyunculukların yer aldığı kahkaha ve eğlence garantisi sunuyor.

Cumhuriyet tarihinin en eski sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya’nın faaliyete geçtiği 1935’li yılları ele alan müzikalin konusu; Marko Paşa’nın egemenliğini ilan ettiği konakta damadı, damadının arkadaşı, kızları ve oğlu arasında yaşanan olaylar üzerine kurulu.

Kelebek Mobilya’nın ev sahipliğinde, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Kelebek Sahnesi’nde perdesini açan Marko Paşa Müzikali tiyatroseverler ile buluştu. Bu özel günde sevdiği kişi ile keyifli bir gün geçirmek isteyenler Kelebek Mobilya’nın Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarını takip ederek ücretsiz davetiye kazanma şansı yakaladı.

Behzat Uygur oyunun sonunda, babası usta oyuncu Nejat Uygur’un dediği gibi; “Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, ortancaların alnından öpüyoruz…” sözleriyle salonu dolduran seyircilerle birlikte Nejat Uygur’u andı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.