SON DAKİKA

SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL MARKO PAŞA MÜZİKALİ

Bu haber 05 Şubat 2018 - 16:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

82 yıllık geçmişe sahip, bugüne kadar birçok konuda yenilikleriyle bilinen, modüler mobilyanın öncüsü Kelebek Mobilya ev sahipliğinde gerçekleşecek, başrollerini Behzat ve Süheyl Uygur kardeşlerle anneleri Nejla Uygur’un paylaştığı 20 ödüle sahip Marka Paşa Müzikali, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marka Paşa” oyunu, günümüz yorumuyla Uygur Tiyatrosu tarafından müzikale dönüştü. Marko Paşa Müzikali, Türk tiyatrosu çerçevesinin içinde renkli danslar ve on beş şarkıyla zenginleştirilmesinin yanı sıra modern tiyatro çizgisinde ilerleyen, usta oyunculukların yer aldığı kahkaha ve eğlence garantisi sunuyor.

Cumhuriyet tarihinin en eski sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya’nın faaliyete geçtiği 1935’li yılları ele alan müzikalin konusu; Marko Paşa’nın egemenliğini ilan ettiği konakta damadı, damadının arkadaşı, kızları ve oğlu arasında yaşanan olaylar üzerine kurulu.

Kelebek Mobilya’nın ev sahipliğinde, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Kelebek Sahnesi’nde perdesini açacak Marko Paşa Müzikali tiyatroseverler ile buluşacak. Bu özel günde sevdiği kişi ile keyifli bir gün geçirmek isteyenler Kelebek Mobilya’nın Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarını takip ederek ücretsiz davetiye kazanma şansı yakalayacak.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.