SON DAKİKA

Seger’e “En İnovatif İş Fikri” Ödülü

Bu haber 21 Aralık 2017 - 15:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İş, finans ve teknoloji dünyasına yönelik ekonomi dergisi Fortune Türkiye’nin, her yıl düzenli olarak iş dünyasına sunduğu, başarı ve performansın kriter olarak ele alındığı ‘40 Yaş Altı 40 Yönetici” listesine giren Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal “En İnovatif İş Fikri Ödülü”nü aldı. Bugün önemli araç üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla korna üretiminde bir dünya markası haline gelen Seger, son olarak Tesla için ürettiği kornaları ile de adından söz ettirdi.

Fortune Dergisi’nin ‘40 Yaş Altı 40 Yönetici’ ödül töreninde Türkiye’nin genç girişimci ve yöneticileri buluştu. ‘Aile Şirketlerinde Yeni Kuşak Dönemi – Gelenekselden Dijitale’ konulu panelin ardından düzenlenen ödül töreninde Türkiye’nin en büyük korna üreticisi Seger’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, “En İnovatif İş Fikri Ödülü”nü aldı.

Selim Baykal: “Biz de elektrikli araçları yakalayabiliriz”

Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, ödül töreninde yaptığı konuşmada her alanda olduğu gibi otomotiv sektöründe de teknolojik gelişmelerle beraber yeniliklerin yaşandığını söyledi. Fırsat ve tehditlerin iyi analiz edilmesi gerektiğine dikkat çeken Selim Baykal, “Biz Seger olarak otomotiv sektöründe çeşitli firmalara hizmet veriyoruz. Son yıllarda değişen teknolojilerle birlikte elektrikli ve otonom araçlar öne çıkmaya başladı. Bu alanda hem tehditler hem de fırsatlar bulunuyor. Tüm bu fırsat ve tehditleri iyi analiz edip iyi değerlendirmek gerekiyor. Türkiye otomotivde bazı fırsatları kaçırdı ama teknoloji geliştikçe daha hızlı yol alacağımızı düşünüyorum. Biz de elektrikli araçları yakalayabiliriz.” dedi.

Seger teknolojiyi takip ederek dünya markası oldu

Selim Baykal, Bursa’da yılda yaklaşık 11 milyon adet korna üreterek 70’ten fazla ülkeye ihraç eden Seger Korna’ nın tüm operasyonlarını yönetiyor.

Kurulduğu 1981 yılında emaye bobin telleri üreten Seger, korna üretimine uzanan yolculuğunda teknolojisini geliştirdi. Seger, bugün dünyaca ünlü Tesla araçlarının kornalarını üretecek bilgi ve deneyime sahip olmasıyla otomotiv endüstrisinin ve iş dünyasının dikkatlerini üzerine çekti.

‘40 yaş altı 40’ listesi; güç, etki, inovasyon ve şöhret gibi 4 ana unsurun kriter olarak alındığı, güçlü işler kurmuş, kendi alanlarında devasa etkiler yaratmış, dramatik yeniliklere imza atmış ya da ister kamuoyunda ister perde arkasında olsun, büyük kararları harekete geçirebilmiş Türk iş dünyasının genç fikir önderleri, girişimcileri ve yöneticilerinden oluşuyor.

 

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.