SON DAKİKA

SANAT YAŞAMINI “KIRMIZI KOLTUK” DA ANLATTI…

Bu haber 18 Aralık 2017 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GÜL ERGİ SANAT YAŞAMINI “KIRMIZI KOLTUK” DA ANLATTI…

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden başarılı iş kadını ve koleksiyoner Gül Ergi 1An TV’de Ekin Olcayto’nun sunduğu “Kırmızı Koltuk”programına konuk oldu.

Sanat yaşamından, cemiyet hayatına pekçok şeyin konuşulduğu programda Gül Ergi son dönem cemiyet hayatında hak etmeyen kişilerin birkaç davete katılarak kendilerini sosyete ilan ettiklerini bunların “Çakma Sosyete” olduklarını dile getirdi.

“Sosyete olmak ayrı bir kültür ve duruştur”

Cemiyet hayatına dahil olmak için kişinin ailesinin, geçmişinin, eğitiminin ve toplumda iz bırakan ve katkısı olan şeyler yapmış olmasının gerektiğini söyleyen Gül Ergi bunların ömrü altı ay dedi.

Sonradan görme, son birkaç yılda zengin olanların da kendilerini sosyete olarak adlandırmalarının, komik ve üzücü olarak değerlendiren Ergi, “her marka giyen, pahalı çanta takan sosyete olamaz, sosyete olmak ayrı bir kültür ve duruştur” dedi.

“Johny Deep hayranıyım”

Programın sunucusu Ekin Olcayto’nun en büyük hayaliniz nedir sorusuna, ünlü aktör Johnny Deep hayranıyım birgün onunla yanyana gelebilmek aynı set ortamında bulunmayı çok isterdim. Sinema eğitimim var kendi bilgime ve vizyonuma göre bence dünyanın en büyük oyuncularında biri Johny Deep dedi.

“En Sevdiği Modacılar”

Yardım davetlerine ve balolara katılmaya çalışıyorum sosyal yaşamaı ve gezmeyi seviyorum diye Ergi, Türk modacılardan Erdem Moralıoğlu, dünya modacılarından Oscar De La Renta, Ferreti, ZuhaiR Murad, Delpozo gibi üsümlerden giyinmeyi sevdiğini anlattı.

“Müze açmayı çok istiyorum”

Türkiye’nin en eski koleksiyoner ailelerinden birinin üyesi olan Gül Ergi, 900’ü aşkın sanat eserine sahip. Bu eserleri gözbebeği gibi muhafaza eden Ergi, klasik, oryantalist ve empresyonist ressamların tabloları mevcut bunların hepsini bir müzede toplamak ve sanatseverlerin beğenisine sunmak istiyorum dedi.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.