SON DAKİKA

SANAT VE SANATÇILIK

Bu haber 09 Haziran 2018 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Sanat, bir milletin manevi değerleridir. Her ilim teknikte sanat yapılabilir. Sanatçı, sanatı icra eden yaşatandır. Sanatsız toplum olamaz.Özge değer eserler sanatla korunur.Okullarımızda ve her yerde sanatın süslemesi vardır.Sanatçı , sanatla motive olur insanlara miras bırakır ve adının anılması değil yaptıklarıyla örnek olur.

      İlim ve edebiyat alanında, sayısız eser bırakan , ilim sahiplerimiz baş tacıdır.Kitap okuyan toplum sanatıyla ilerler.Araştıran, yönlendiren ,en iyi sanatı anlatır.Sinema, perde  görselliğidir.Sanatçılar, kamera ve kamera arkası eğitimleriyle, doğaçlamayla,  tiyatrolarıyla ustalaşır.Her sanat zordur fakat yansıtmak önemlidir.Dürüstçe yapılan her ilim, sporda dahil ülkemize fayda getirir.Edebiyat,sinema,heykeltıraşlık,tiyatro,v.b her türlü uğraş sanattır.Çağdaş,medeni,uygar seviyede olmak  sanatla olur.Sanatsız toplum kılcal damarlarını yitirmişse çöker.Yazamazsak,çizemezsek, oynayamazsak, öğüt veremezsek  niye bu uğraşlar?Toplumu eğdiren, edebi ilim yolları,  keşfedenlerle gitmeliyiz.Sanatçıya sahip çıkmalı,sponsor alanlar açmalıyız.Ülkemizin geleceği sanatlarımızı yaşatmalı,sanatçılarımıza destek olmalıyız.Kültürel her alanda  sanatla tanışmalı, kuşakları teşvik etmeliyiz.

        Atatürk der ki ’’ Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’’Sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıkalım.

Sanatsız kalmayalım edebi ilmi güzel günlere…

YAŞAR DUYMUŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.