SON DAKİKA

SABAHATTTİN CAMCIOĞLU’NUN YAĞLIBOYA PEYZAJ SERGİSİ YARIN AÇILIYOR

Bu haber 15 Aralık 2017 - 17:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Empresyonist resmin büyük üstadı Sabahattin Camcıoğlu’nun 60 yıllık sanat birikimini yansıttığı yağlıboya peyzaj eserleri ilk kez gün yüzüne çıkıyor. Tabiat ile denizin büyük bir ustalık ve renk anlayışıyla resmedildiği 40 eserin yer aldığı sergi, 16 Aralık 2017 – 16 Ocak 2018 tarihleri arasında Göktürk İstiva Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Eserleriyle yurtiçi ve yurtdışında pek çok seçkin koleksiyonda yer alan usta ressam Sabahattin Camcıoğlu’nun kendi adını taşıyan ilk sergisinde yağlı boya peyzajlarından oluşan özel bir seçki sunulacak. Resimlerindeki kurguların sağlamlığı, renklerin uyumu, fırça tekniği, ışığı kullanmasındaki başarı ve konuyu anlatım biçimiyle öne çıkan Sabahattin Camcıoğlu’na bu özel sergide İstiva Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Atölyelerde geçen uzun ömrüne köklü bir eğitim sığdıran Sabahattin Camcıoğlu’nu empresyonist resim alanındaki eserleriyle ayrı bir yere koyan İstiva Sanat Merkezi, usta ressamın tabiat ve deniz temalı 40 yağlıboya peyzaj eserini ilk kez sergileyecek.

Doğa aşığı, varlığı da yokluğu da paylaşmayı bilen, halkın ve evrenin nabzını tutarak ilham alan bir sanatçı olan Sabahattin Camcıoğlu’nun üstün yeteneği sayesinde başardığı sanat eserleri, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da birçok koleksiyonda yer alıyor.

Empresyonist resmi kendi hayallerinin, rüyalarının renk ve ahengini katarak yorumlaması sayesinde eserleri Avrupa’da da büyük beğeni kazanan Sabahattin Camcıoğlu yurtdışında ismiyle tanınan nadir sanatçılar arasında gösteriliyor.

İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) Başkanı Murat Akyüz’ün katılımıyla açılacak Sabahattin Camcıoğlu Yağlıboya Resim Sergisi, 16 Aralık 2017 – 16 Ocak 2018 tarihleri arasında İstiva Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

İSTİVA SANAT MERKEZİ

Açılış/Kokteyl: 16 Aralık Cumartesi, saat 16.00

Sergi: 16 Aralık 2017- 16 Ocak 2018 tarihleri arasında

Adres: İstanbul Caddesi Göktürk Suites No: 1/25-26 Göktürk/EYÜP

İrtibat: 0551 112 18 59 Aysun Ercan Mert– Küratör / Melih Şahin– Direktör

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.