SON DAKİKA

‘RÜZGAR’ FİLMİ OYUNCULARI KORUNCUK VAKFI’NA ÖZEL GÖSTERİM’DE BİRARAYA GELDİ

Bu haber 19 Ocak 2018 - 9:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘RÜZGAR’ FİLMİ OYUNCULARI

 KORUNCUK VAKFI’NA ÖZEL GÖSTERİM’DE BİRARAYA GELDİ

Başrollerinde Belçim Bilgin, Halil Sezai ve Ata Berk Mutlu’nun yer aldığı Avşar Film’in yapımcılığını üstlendiği ‘Rüzgar’ filmi 19 Ocak Cuma günü vizyona giriyor.

Filmin vizyona girmesinden bir gün önce Koruncuk Vakfı’na (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) özel Akmerkez CinemaPink’te gerçekleştirilen özel gösterim oyuncuları buluşturdu. Özel gösterimde biraraya gelen Belçim Bilgin ve Halil Sezai basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz gün Ben Kingsley’le başrolü paylaştığı ‘Backstabbing for Beginners’ın yurtdışında yapılan galasından dönen Belçim Bilgin ayağının tozuyla geldiği Rüzgar filminin özel gösterimine oğlu Rodin ile birlikte katıldı.

BELÇİM BİLGİN: “BU FİLM RODİN’E HEDİYEMDİR”

Filmde sokak çocuklarını çalıştıran çeteyi sevgilii Alper ile alt etmeye çalışan Ece karakterini canlandıran Belçim Bilgin film ile ilgili “Çocuklar için bir şey yapıyor olmak beni çok mutlu ediyor. Senaryoyu elime aldığım andan itibaren acaba Rodin izleyince ne düşünecek diye çok merak ediyordum. O gün geldi. Dolayısıyla çok mutlu ve heyecanlıyım. Bu film Rodin’e hediyem” diyerek duygularını ifade ederken “Halil Sezai ile çalışmak nasıl?” diye soran basın mensuplarına “Halil her zaman tatlı, yumuşak ve her zaman partnerine iyi hissettiren çok iyi anlaştığım bir arkadaşım ve aynı zamanda da çok da iyi bir partner oldu bana. Biz filmde bir çifti oyunuyoruz. Onunla çalışmak büyük zevkti” diye konuştu.

HALİL SEZAİ: “FİLMİ İZLEYENLER SOKAK ÇOCUKLARINA FARKLI GÖZLE BAKACAKLAR”

Halil Sezai ise “Bir aile filmi çektik. Ailelelerin rahatlıkla izleyebileceği bir film oldu. Ben beyaz yakalı ve evlenme vakti gelmiş Alper’i canlandırıyorum. Ama maceradan maceraya atlıyorlar. Ben de Belçim ile çalışmaktan çok büyük keyif aldım. İnsanlar arasında elektrik tutması çok önemli. Öyle olunca keyifli çalışılıyor. Filmi altı ay çekseydik altı ay onunla oynardım. Çok keyifliydi. Biz her gün onlarca binlerce sokak çocuğu görüyoruz. Bu filmi izlediklerinde biraz daha farklı bakacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

Filmin Konusu; 35 yaşındaki Ece (Belçim Bilgin)  çocuk bezi üreten bir şirketin genel müdür yardımcılığını yapmaktadır. Sevgilisi Alper (Halil Sezai)  ile mutlu bir ilişkileri vardır ve 2 yıllık ilişkilerini evlilikle taçlandırmanın zamanı gelmiştir. Fakat Alper’in çocuk isteğine karşı çıkan Ece yüzünden bir türlü evlenemezler. Tam da bu sırada beklenmedik bir şekilde hayatlarına giren bir kapkaç çetesi elemanı olan 10 yaşındaki Rüzgar her şeyi değiştirecektir. Sokak çetesini alt etmeye çalışan kahramanlar büyük bir aile olmalarını sağlayacak bir maceraya atılırlar.

Hikmet Aydoğan

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.