SON DAKİKA

POSTA SEKTÖRÜNÜN CEO ZİRVESİ İSTANBUL’DA

Bu haber 19 Nisan 2018 - 22:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Küresel vizyonu ve yenilikçi stratejileriyle hizmet yelpazesini sürekli genişleten Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), bir dünya markası olma hedefi doğrultusundaki atılımlarını uluslararası organizasyonlarla taçlandırıyor.

2016 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen 26. Dünya Posta Kongresi’nde Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) İdari Konsey Başkanlığı’nı üstlenen PTT A.Ş., uluslararası düzeydeki başarılarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Küresel posta sektörünün en prestijli organizasyonlarından biri olan “UPU Dünya CEO Forumu”, 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde PTT A.Ş.’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Etkinlik, dünyanın dört bir yanından posta idaresi CEO’larını bir araya getirecek. Bu yıl üçüncüsü yapılacak UPU Dünya CEO Forumu’nda sektörün geleceğine yön verecek konular ele alınacak.

GENİŞ KATILIMLI ETKİNLİK

Geçtiğimiz yıl Moskova’da düzenlenen 2. UPU Dünya CEO Forumu’nda bu seçkin etkinliğin üçüncüsünün Türkiye’de yapılması konusunda girişimlerde bulunan ve organizasyonun ülkemize getirilmesini sağlayan PTT A.Ş., yaklaşık 60 ülkenin posta idaresi CEO’sunu ve beraberindekileri İstanbul’da ağırlayacak.

SEKTÖRLE İLGİLİ ÖNEMLİ PANELLER

3. UPU Dünya CEO Forumu, Swissotel The Bosphorus İstanbul’da “Postadaki Dijital Bölünme: Yeni Bir Portföy, Daha İyi Performans veya Yeniden Tanımlanmış Bir Misyon?” temasıyla gerçekleşecek. Etkinliğin “Bugüne Kadar Elde Edilen Bulgular: 2017 CEO Forum Bakış Açısı” başlıklı ilk panelinde katılımcılar geçen sene yapılan değerlendirmeler ve edinilen tecrübeler ışığında bu yılki tartışmaları nasıl yönlendireceklerini müzakere edecekler. İkinci panel “Global Perspektifler: Gelişmiş Bir Çevrede Büyümenin Sağlanması” başlığıyla düzenlenirken üçüncü panelde “Doğru Dengeyi Sağlama: Günümüzde İdeal Posta Portföyü Ne Olmalı?” sorusu ele alınacak.

3. UPU Dünya CEO Forumu’nun dördüncü paneli “Müşteri Baskısı: Lojistik Tedarik Zincirinde Hızlı, Öngörülür ve Güvenli İşlemler Sağlayan Bir Hizmet Sağlayıcısı Nasıl Olunur?” başlığını taşıyacak. “Evrensel Hizmet Yükümlülüğü’nün Yeniden Tanımlanması: Sorunları Paylaşmak” konulu beşinci panelin ardından ise Kapanış Oturumu gerçekleştirilecek. Oturumda bu yılki etkinliğin temel mesajlarının neler olduğu üzerinde durulurken Etiyopya’da düzenlenecek Bakanlar Konferansı’na sunulmak üzere ortak bir perspektif oluşturulacak.

“ÜLKEMİZ ADINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik organizasyonla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Şirketimiz özellikle son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde küresel posta sektöründe söz sahibi ve karar alıcı bir konumda bulunmaktadır. 2020 yılına kadar Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı’nı yürütecek olan PTT’miz uluslararası alandaki dev organizasyonlarına Mayıs ayında bir yenisini daha ekleyecektir. UPU Dünya CEO Forumu gibi son derece önemli ve prestijli bir etkinliğe ülkemiz adına ev sahipliği yapacak olmaktan büyük memnuniyet ve gurur duyuyoruz.”

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.