SON DAKİKA

PlayStation 4 satışları dünya çapında 70,6 milyon adedi geçti

Bu haber 08 Aralık 2017 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

8 Aralık 2017 – Sony Interactive Entertainment (SIE) bugün PlayStation®4 (PS4™) oyun konsolu, PlayStation®VR (PS VR) sanal gerçeklik sistemi ve PS4 ve PS VR oyunları için yeni satış adetleriniduyurdu.

Dünya çapındaki tüketicilere kümülatif olarak satılan PS4 sayısı, 3 Aralık 2017*1 tarihi itibarıyla 70,6 milyon adedi aştı.

Dünya çapında perakende mağazaları ve PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS4 oyunlarının sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibariyle 617.8 milyon adedi*2 aştı.

PS4’ün yakaladığı güçlü momentum sayesinde, dünya çapındaki tüketicilere yapılan toplam PS VR satışları, 3 Aralık 2017*1 itibariyle 2 milyon adedi aştı.

PS VR*3 uyumlu 150 oyun piyasaya sürülürken dünya çapında perakende mağazaları ve PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS VR uyumlu oyunların sayısı, 3 Aralık 2017*2 tarihi itibarıyla 12,2 milyonu aştı.

“Bu kadar çok insanın PlayStation 4’ün eşsiz eğlence teklifinin tadını çıkarıyor olmasından ve PlayStation VR gibi yükselmekte olan bir teknolojinin ilgi çekmeye devam etmesinden son derece mutluyuz,” diyen Sony Interactive Entertainment başkanı Andrew House, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayranlarımıza ve ortaklarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. 1994 yılındaki ilk PlayStation’ın lansmanından bu yana göstermiş oldukları destek, PlayStation’ın dünyanın en büyük konsol oyun ağlarından biri haline gelmesine yardımcı oldu. Bu başarıyı korumak için ortaklarımız ile yakın bir çalışma içinde olmayı sürdürek, PS4’ü oyun oynanabilecek en iyi yer haline getirmek için kararlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Yazılım cephesinde, PS4’ün portföyü aralarında God of War, Detroit: Become HumanSpider-Man, Shadow of Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) ve Monster Hunter: World’ün (Capcom) de bulunduğu bir dizi oyun ile genişlemeye devam edecek. Halen aralarında eşsiz VR deneyiminden yararlanan The Inpatient ve Bravo Team’in (SIE WWS) de bulunduğu, büyük bir heyecanla beklenen PS VR’a yönelik 130’u aşkın oyun ve video içeriği 2018 yılının sonuna kadar piyasaya sürülecek.*4

SIE, hem PS4 hem de PS VR’ı, sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunmak üzere daha da genişletmeye devam edecek.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.