SON DAKİKA

PENTAGRAM EFSANE BİR KONSERLE AKUSTİK TURNESİNİ TAMAMLADI

Bu haber 21 Aralık 2017 - 18:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

30. yılını “Akustik” albümüyle kutlayan Pentagram, akustik konser turnesini Zorlu PSM Ana Tiyatro’da verdiği konserle tamamladı.

Pentagram, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Atlantis Yapım işbirliğiyle önceki gece gerçekleştirilen konseri, “Apokalips” şarkısıyla açtı.

Gökalp Ergen, Tarkan Gözübüyük, Hakan Utangaç, Metin Türkcan ve Cenk Ünnü’den oluşan grupla birlikte, hem albümde hem de “Akustik” konser turnesinde eşlik eden yolu Pentagram’dan geçen Demir Demirkan, Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan ile Ozan Tügen de sahnede yer aldı.

“Gündüz Gece”, “Anatolia”, “No One Wins The Fight”, “Dark is the Sunlight”, “Uzakta”, “Geçmişin Yükü” gibi sevilen şarkıları akustik setle yorumlayan grubun ilk sürprizi “1000 In the Eastland” şarkısında Neyzen İlhan Barutçu’nun sahneye gelmesi oldu. Konserde tüm şarkılarda eşlik eden Barutçu’nun konsere kattığı lezzetle coşkunun her an daha da arttığı konserde, “Fly Forever” şarkısında ise grubun eski gitaristi İlhan Şen, Pentagram’a eşlik etti. “For The Unchanging”te Kerem Özyeğen’in katıldığı sahneye, “Geçmişin Yükü”nde ise Harun Tekin de dahil oldu.

 Gecenin sürprizi Şebnem Ferah

“Bir” şarkısında Gökhan&Hakan Özoğuz’un da sahnede yer almasıyla heyecanın yükseldiği konserin bir diğer sürprizi de Şebnem Ferah oldu. Bir anda Ozan Tügen’in yanında beliren sanatçı, Pentagram ve konuk sanatçılarla birlikte “Gündüz Gece” ve “Bir” şarkılarını seslendirdi.

Pentagram elektrikli setle konserlerine devam ediyor

Hafızalara kazınan unutulmaz bir konserle akustik konser serisini tamamlayan Pentagram, yine tam kadro olarak elektrikli sahnesiyle seyirciyle buluşmaya devam edecek. Yarın (22 Aralık) İzmir Ooze Venue’de sahne alacak grup, 23 Aralık’ta Bursa Suare’ye, 25 Aralık’ta ise IF Beşiktaş’a rotayı çevirecek. Konserlerin açılış grubu ise Frozen Clouds olacak.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.