SON DAKİKA

Pena Yayınları’ndan Çocuklara Okul Hediyesi

Bu haber 06 Aralık 2017 - 23:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Çubuk Köpek” serisinin yazarı Tom Watson’ın yepyeni karakteri “Çubuk Kedi” maceralarıyla çocuklarla buluştu.

Komik ve eğlenceli hikâyeleriyle büyüklerin bile ilgisini çeken, çocukların vazgeçilmezi “Çubuk Köpek”in yazarı Tom Watson’ın yeni karakteri ve onun maceralarıyla dolu kitabı “Çubuk Kedi: İki Kediciğin Hikâyesi” Pena Yayınları tarafından yayımlandı.

Şehrin yüksek binalarından birinde yaşayan “Çubuk Kedi” ile aynı binada başka bir evde yaşayan en yakın arkadaşı Edith’in macerasıyla başlayan “Çubuk Kedi: İki Kediciğin Hikâyesi” serinin ilk kitabı.

Şehirde bir apartmanın 23. katındaki ev arkadaşı Kaz’la yaşayan Çubuk Kedi’nin gününü banyo lavabosu altındaki dolabın deliğinden zorlukla Çubuk Kedi’nin yanına geçen yan evin tombul, kurnaz kedisi Edith’le geçirmesini anlatıyor. Her gün oyun oynayan ve karşı binadaki Bay Müzik’in piyanosunu dinleyen iki arkadaşın günlük rutin eğlenceleri bir gün Bay Müzik’in kollarının piyanosuna sıkışıp kalmasıyla bozuluyor.

Bakalım “Çubuk Kedi” ile Edith, Bay Müzik’e yardım edebilecek mi? Bu macera serinin ilk kitabında çocuklara okurken öğrenmeyi, eğlenmeyi ve kahkaha atmayı vadediyor.

Kitap Hakkında

Çubuk Kedi ve en yakın arkadaşı Edith için yine büyük bir gün. Hazine avına çıkabilirler, şarkılar söyleyebilirler, güvercinleri kovalayabilirler.

Tabii ki ara ara uyuklayabilirler de. Ancak yirmi üçüncü kattaki dairelerinde tehlike de eksik olmaz. Caddede trafik kazası sonrası büyük bir gürültü kopar ve ne yazık ki bu gürültü karşı binadaki Bay Müzik’i çaresiz bir duruma sokar. Yardıma ihtiyacı vardır. Ona yardım edebilecek kimse yoktur. İki kedicik dışında. Çubuk Kedi ve Edith onu kurtarmak için büyük riskler almak zorundadır.

TOM WATSON

Çubuk Köpek maceralarının yazarı ve çizeri olan Tom Watson genç okurlara ücretsiz ya da çok cüzi bedellerle hikâyeler sunan BigDifBooks.com adlı küçük bir internet şirketinin kurucusudur. Şikago’da eşi, bir kızı ve bir oğluyla birlikte yaşayan Tom Watson’ın bir de Shadow isimli köpeği vardır.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.