SON DAKİKA

Paintistanbul&Turkcoat 2018 sektörün büyümesine katkı sağlıyor

Bu haber 05 Nisan 2018 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

22-24 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 7. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları, Yapıştırıcı ve Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı Paintistanbul&Turkcoat; boya ve hammaddeleri sektörünü bir kez daha aynı çatı altında buluşturdu. Artkim Fuarcılık ve Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) işbirliği ile gerçekleştirilen fuar, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara ev sahipliği yaptı. 16 farklı ülkeden 238 doğrudan, 539’da temsil edilen katılımcı olmak üzere 777 firmanın yer aldığı fuara 40 ülkeden 1.000 yabancı olmak üzere toplam 7.000 profesyonel ziyaretçi katıldı.

2 YILLIK YOĞUN BİR ÇALIŞMANIN SONUCU

2003 yılından bu yana boya ve hammaddeleri sektörünün tek temsilcisi konumunda olan BOSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, 2 yıl süren bir hazırlık sürecinin ardından oldukça başarılı bir fuara imza atıldığını dile getirerek; “Boya ve hammaddeleri sanayimizin, bölgesel bir cazibe merkezi ve üretim gücü olma hedefi çerçevesinde, son yıllarda gösterdiği dinamik gelişim, bizlere BOSAD olarak yeni sorumluluklar vermekte, yeni sektörel hedefler ve çalışma alanları yaratmakta. Bu alandaki önemli hedeflerimizden birisi de boya sanayimizin büyümesine ve teknolojik gelişimine büyük katkı sağladığına inandığımızPaintistanbul&Turkcoat Kongre ve Fuar projemiz. Nitekim bu yıl da fuarda sergilenen ürünler, yapılan görüşmelerin sektörümüzün büyümesine önemli katkı sağladığını düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

BÖLGENİN EN BÜYÜK OYUNCUSU OLMA İDDİAMIZ SÜRÜYOR

Türk boya sanayinin toplam 930 bin ton üretime ulaştığına dikkat çeken ve ihracatla birlikte toplam pazar hacminin yaklaşık 3 milyar doları bulduğunu vurgulayan Yiğitbaşı sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya ekonomisinde dengelerin değişmesi ile birlikte, gelecekte global ekonomiye şekil verecek önemli bir bölgede faaliyet gösteriyoruz. Dünya ile bütünleşmiş, uluslararası entegrasyonu sağlamış bir sektör olarak, sahip olduğumuz avantajları doğru kullanarak, bu bölgenin en büyük oyuncusu olma iddiamızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, özellikle başta Dünya Boyacılar Birliği IPPIC, Avrupa Boyacılar Birliği CEPE ve Amerika Boyacılar Birliği ACA Başkanları olmak üzere, ilgili tüm bürokratik temsilcilerimize, mesleki kuruluşların başkanlarına, üyelerine ve sektörel temsilcilere, etkinliğimize katılımları ve desteklerinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunarım.”

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.