SON DAKİKA

On Saniye filmimin gelirini vakıflara bağışlayacağım

Bu haber 09 Haziran 2019 - 1:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Korku filmlerinin senarist ve oyuncusu Mustafa Miraç Kaya, On Saniye isimli filmiyle kendi payına düşen gelirini LÖSEV ve Kimsesiz Çocuklara bağışlayacağını dile getirdi.

Mustafa Miraç Kaya, 17 yaşındaki hayalini gerçekleştirdi. Ağır ağır ve tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere geldiğini ifade eden Mustafa Miraç Kaya, yıllarca yazdığı ve sahip olduğu tüm eserlerden büyük başarılar elde etmelerine rağmen, hiç birinin gelirinden cebine para koymadığını ve ihtiyaç sahibi ve mağdur kalmış kişileri faydalandırdığını vurguladı.

Eserlerinden gelen gelirle yardım etmenin en büyük gururu olduğunu belirten ünlü senarist Mustafa Miraç Kaya, büyük eserlerine bir yenisini eklemek için senaryosunu beyaz perdeye taşımak amaçlı yapımcı veya yatırımcılardan destek istiyor.  Yaşadığı acı ve tatlı tecrübelerle bugün ki yerinde olan Mustafa Miraç Kaya “Günümüzde çocuk istismarı, kadına şiddet ve tecavüz haberleriyle sarsılıyoruz, bundan daha korkunç ne olabilir ki? Yeni yapacağım “On Saniye” isimli filmde bu konuları işliyor. Uyuşturucuya hayır derken, çocuk gelinlere, istismarına ve kadına şiddete farklı bir pencereden dur diyen bir yapım. Komşu evlerde ve sokaklarda büyüyen biz, şimdi çocuklarımızı kardeşlerimize emanet edemiyoruz. Bu büyük acıya sanatı merhem yaparak iyileştiririz. Bu eserimin de kendi payıma düşen gelirini LÖSEV ve Kimsesiz Çocuklara bağışlayacağım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.