SON DAKİKA

Nusr-Et son şubesini, dünyanın en tarihi çarşısı Sandal Bedesteni’nde açtı…

Bu haber 10 Mayıs 2018 - 16:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Etin seçiminden sunumuna kadar Nusret Gökçe’nin bire bir ilgilendiği Nusr-Et şubeleri, misafirlerine eşsiz bir lezzet deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Et konusundaki uzmanlığı ile fark yaratan Nusr-Et, yeni restoranını ise İstanbul’un tarihi yarım adasında bulunan Kapalıçarşı Sandal Bedesteni’nin içinde açtı.

Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilen Kapalıçarşı’nın ilk bedesteni olma özelliği taşıyan 557 yıllık Sandal Bedesteni’nin tarihi dokusuyla uyumlu bir şekilde tasarlanan restoran, Osmanlı dönemine ait antika eserlere de ev sahipliği yapıyor. 2.045 metrekarelik Sandal Bedesteni’nin içinde 1.060 metrekarelik alanda misafirlerini ağırlayacak olan Nusr-Et, 9 Mayıs’ta gerçekleştirilen özel açılış daveti ile ilk konsept müze restoran şubesinin kapılarını açtı.

İş, sanat ve cemiyet dünyasından 500’e yakın seçkin konuk görkemli davette bir araya geldi. Sandal Bedesteni’nin tarihi atmosferinde Nusr-Et’in benzersiz lezzetlerini deneyimleyen misafirler arasında Chris Noth, Arda Turan, Mustafa Ceceli-Selin İmer, Burak Yılmaz, Hakan Ural, Selam Çilek, Murat Pilevneli, Tamer Yılmaz, Sevan Bıçakçı, İsmail acar, Ayşe Azizoğlu, Ender Saraç, Emre-Burcu Ziyal, Hakan Öztürk, Sinem Yıldırım, Uğur Kurul, Esra Üstünkaya, Sinan Sertel, Tuba Ergin, Uğur Tan, Arzu Kunt gibi isimler vardı.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.