SON DAKİKA

NIKE, YENİ KOŞU AYAKKABISINI TANITTI

Bu haber 05 Mart 2018 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Nike’ın ayakkabı tabanında kullandığı köpük teknolojisindeki en son yenilik olan “React”, sahaya indi. 22 Şubat’ta piyasaya çıkan Nike Epic React, Nike’ın bu teknolojiyle geliştirdiği ilk koşu ayakkabısı oldu. Her adımda darbeyi yumuşatan ve koşunun sonuna dek gereken enerjiyi sağlamak üzere tasarlan Nike Epic React, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki Santralistanbul; Enerji Müzesi’nde düzenlenen bir etkinlikle ilk kez profesyonel sporcular ve kullanıcılar tarafından denendi.

Koşucuların ihtiyaçlarına yanıt veren Nike Epic React, her adımda ayakta hissedilen darbeyi yumuşatıyor, koşunun sonuna dek ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlıyor. Ayrıca daha hafif, aşınma ve yıpranmalara karşı da dayanıklı bir ayakkabı olarak karşımıza çıkıyor. Sade bir tasarımın öne çıktığı ayakkabı, Flyknit gövdesi sayesinde koşuculara hassas destek, esneklik ve nefes alabilirlik sunuyor.

Taşıyıcı, bağlayıcı ya da tutkal kullanılmadan tek parça “React” teknolojisiyle üretilen bir orta tabana sahip olan Nike Epic React, elde edilen verilerin hızla yeni fikirlere dönüştürülmesine imkân tanıyan bilgisayar tabanlı tasarım yardımıyla geliştirildi. Bu sayede orta tabanın yüzeyi, koşu sırasında istenen noktalara yastıklama ve destek sağlayacak şekilde tasarlanırken, ihtiyaç duyulmayan bölgelerde daha az materyal kullanılarak ayakkabının toplam ağırlığı en düşük seviyede tutuldu.

Nike’ın yeni taban teknolojisi ile üretilen ilk koşu ayakkabısı Nike Epic React, nike.com üzerinden ve seçkin mağazalarda koşu tutkunlarıyla buluşuyor.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.