SON DAKİKA

Miyase Sertbarut’tan görünenin ardındaki gerçeğin hikâyesi

Bu haber 07 Mart 2018 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Miyase Sertbarut’un 2007 yılında Kapiland’ın Kobayları’nı yazmasıyla başlayan ve geçen 10 yıllık sürede yüz binleri peşinden sürükleyen “Kapiland” serisinin, üçüncü ve en sarsıcı kitabı Kapiland’ın Kıyameti, Tudem Edebiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı. Her bir cildi bağımsız olarak da okunabilen seri, 10 yaş ve üzeri okurlara yaşadıkları dünyayı algılama, görünen ile ardındaki gerçeği ayırt etme ve sorgulama imkânı sunuyor.

Serinin ilk iki kitabında dünyaya hükmeden Kapiland’a boyun eğmeyerek kirli oyunlarını bozmayı başaran Mehtap ve Marji artık birer üniversite öğrencisidir. Ankara’da yepyeni bir gelecek kurmaya çalışan iki gencin hayatları 2019 yılında yaşanan büyük bir depremle sarsılır. Persiya’yı depreme sebep olmakla suçlayan Kapiland’ın intikam için ateşlediği füzelerle dünya korkunç bir nükleer kıyamete sürüklenir. Mehtap ve Marji enkazdan kurtulduklarında takvimler 24 Ağustos 2049’u göstermektedir. Adeta 30 yıllık bir kış uykusundan uyanan gençler için zorlu bir hayatta kalma mücadelesi başlar. Yerküreyi yaşanılmaz bir yere dönüştüren Kapiland’ın başkanı Ege’deki bir adada konforlu yaşamına devam ederken yolu bir kez daha Mehtap ve Marji ile kesişir.

“Kapiland” dizisi, sürükleyici kurgusunun satır aralarında ince ince sistemi eleştirirken, gençleri haksızlıklara karşı tek yürek olmaya çağırıyor. Miyase Sertbarut, son kitabının öyküsüne yön veren “yapay zekâ” karakteri üzerinden iyilik, kötülük, vefa ve ahlak gibi insani değerlere göndermelerde bulunuyor.

Serinin ilk iki kitabı Kapiland’ın Kobayları ve Kapiland’ın Karanlık Yüzü de, Maria Brzozowska imzalı yepyeni kapak görselleri ve gözden geçirilmiş baskılarıyla, Kapiland’ın Kıyameti ile birlikte eş zamanlı olarak okurla buluşuyor.

“Akıl ilkeleri ışığında düşünebilen -bir yandan birey olma mücadelesi içindeki- genç insanların, kendilerine yaldızlı bir dünya vadedenler karşısında direnmesinin göstergelerini taşıması bakımından da okunası bir kitap.” Betül Dünder, İyi Kitap

Künye:

Kapiland’ın Kıyameti

Tudem Yayınları

Roman, 10 yaş ve üzeri

Yazan: Miyase Sertbarut

Kapak Resmi: Maria Brzozowska

Fiyat: 23,00 TL

Etiketler: Nükleer savaş, hayatta kalma mücadelesi, yapay zekâ, sömürü

Baskı Detayları: 224 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5×19,5 cm

Serinin Birinci Kitabı

Kapiland’ın Kobayları

Tudem Yayınları

Roman, 10 yaş ve üzeri

Yazan: Miyase Sertbarut

Kapak Resmi: Maria Brzozowska

Fiyat: 23,00 TL

Baskı Detayları: 232 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5×19,5 cm

Serinin İkinci Kitabı

Kapiland’ın Karanlık Yüzü

Roman, 10 yaş ve üzeri

Yazan: Miyase Sertbarut

Kapak Resmi: Maria Brzozowska

Fiyat: 19,00 TL

Baskı Detayları: 160 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5×19,5 cm

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.