SON DAKİKA

MERSİNLİLER KİTABA AKIN ETTİ

Bu haber 30 Kasım 2017 - 13:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı, ilk iki gününde 46 bin kitapseveri ağırladı. Mersin ve çevre illerin yoğun ilgisi ile CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde devam eden fuarda, 150 bin ziyaretçi hedefleniyor.

Mersin ve bölgesinin en önemli kültür etkinlikleri arasında yer alan 3. CNR Mersin Kitap Fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde 25 Kasım’da kapılarını açan fuar, ilk iki gününde 46 bin kitapseveri ağırladı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ile Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle organize edilen fuarda, 150 bin ziyaretçi hedefleniyor. Özel indirimli satışların uygulandığı, ücretsiz olarak ziyaret edilebilin fuar, 250’nin üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile düzenleniyor.

Fuarda uzun kuyruklar

Fuarda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanlarının oluşturulmasının yanı sıra, ünlü yazarların katıldığı seminer, söyleşi, imza günleri ve çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyor. CNR Mersin Kitap Fuarı’nda yer alan Alfa, Can, Erdem, Ephesus, Epsilon, Timaş, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası, İletişim, Pegasus, Profil, Semerkand, Yeditepe, İthaki, Damla yayınları, Doğan Kitap, TÜBİTAK, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu gibi pek çok yayınevi, ünlü yazarların yeni çıkacak olan kitaplarını okuyucuları ile buluşturuyor. Özellikle kitaplarını imzalatmak isteyen gençler ve öğrenciler, fuarın ilk açıldığı sabah saatlerinde uzun kuyruklar oluşturuyor. Son yıllarda yoğun ilgi gören boyama kitaplarından esinlenilerek hazırlanan “Haydi Boyayalım Etkinlik Alanı”na da çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Boyama etkinliğine katılan tüm çocuklar, bir günde 350 civarı sayfayı boyuyor. Çocuklar kendi boyadıkları sayfaları CNR Mersin Kitap Fuarı hatırası olarak yanlarında götürüyor. CNR Mersin Kitap Fuarı’na olan ilgiden memnun kalan yayınevleri, fuarın düzenlendiği daha ilk hafta sonunda kitapların neredeyse tamamını tüketerek, depolarına yeni kitap siparişlerinde bulundular. Fuar, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.

Not: “Etkinlik, Söyleşi ve İmza günleri takvimi için http://cnrmersinkitapfuari.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.