SON DAKİKA

Medya Okulu ve Sinema Akademisi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

Bu haber 19 Kasım 2018 - 1:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eyüp Sultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla başlatılan sertifikalı İstanbul UMED Medya Okulu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde geleceğin sinemacılarını yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen Sinema Akademisi için sertifika töreni düzenlendi.

Eyüp Sultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ve UMED Başkanı Aslan Değirmenci’nin katılımıyla Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleştirilen törende eğitimlerini başarıyla tamamlayan Medya Okulu’ndan 36 katılımcı ile Sinema Akademisi’nden ise 18 katılımcı sertifika aldı.

 “Medeniyet Devletleri Ayakta Tutan En Önemli Kavramdır”

Törende Başkan Remzi Aydın, medeniyetin esasında bir toplumu toplum yapan, devletleri uzun süre ayakta tutan en önemli kavram olduğunun altını çizerek başladığı konuşmasında şunlara değindi; “Medeniyetler mimariye, şehir hayatına, sanayiye ve eğitime dair birçok birleşeni var. Ama bu bileşenlerden en önemlileri kültür ve sanattır. Geçmişimize baktığımızda dünyanın sayılı medeniyetlerinden bir tanesine ait olduğumuz görüyoruz ve biliyoruz.”

 

“Eyüp Sultanlı Olmak Bir Mükellefiyet”

“Özellikle son 15 yıldır yeniden diriliş hamleleriyle, diriliş refleksiyle medeniyetimize dönme arzularımız gün yüzüne çıktı. Bu süreçte bizi en çok destekleyecek olan unsunlar tabi ki kültür ve sanattır. Eyüp Sultan Belediyesi olarak bu süreçte hem Eyüp Sultanlı olma vasfımızın avantajını kullanarak hem de bu avantajımızın bizim için bir mükellefiyet olduğunun bilincinde hareket ederek bütün çalışmalarımıza yön veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki Eyüp Sultan bizim şanlı geçmişimizin bugün yaşayan en önemli merkezlerinden bir tanesi. Bu mükellefiyetten hareketle kültür ve sanata alan açmaya ve o süreçleri yönlendirmeye çalışıyoruz.”

 

“İletişim Ve Sinemaya Önem Veriyoruz”

“Özellikle bu yürüyüşümüzde bize çok katkı sağlayacak iletişim ve sinema alanına özel önem veriyoruz. Biliyoruz ki sinema çok etkin bir dildir. Ama bu medeniyeti algılamak ya da diğer alanlarda bunun taşıyıcılığını yapmak da ayrı bir maharet, ustalık. İşte burada da iletişim ya da medya devreye giriyor. Bugün medya ve sinemacılık alanında sertifikalarını alan kardeşlerimizin burada bir araya gelmesi çok anlamlı. Derdimiz bu toprakların, bu medeniyetin refleksiyle yürekleri atan sinemacılar ve iletişimciler yetiştirmek. Bunu yaptığımızda medeniyetimizi yeniden çok ciddi bir şekilde şahlandıracağız ve bütün toplumlara, insanlığa güzellikler, bereketler katmaya devam edeceğiz inşallah.”

Film gösterimi ve ney dinletisinin de yapıldığı törende katılımcılara sertifikalarını Başkan Remzi Aydın, Sinema Genel Müdürü Yılmaz ve UMED Başkanı Değirmenci verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.