SON DAKİKA

LIXIL’den Dünya Tuvalet Organizasyonu’nun Sıhhi Tesisat ve Hijyen konusundaki Japonya Bildirisine Destek

Bu haber 14 Aralık 2017 - 23:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya Tuvalet Organizasyonu, LIXIL Group, Saraya ve ANA’nın BLUE WING Programı, 2017 Dünya Tuvalet Günü’nü ortak duyuru ile kutladı


Konut ve inşaat sektöründe dünya lideri LIXIL Group Corporation (“LIXIL Group”), Dünya Tuvalet Organizasyonu, Saraya Co., Ltd. ve ANA BLUE WING Programı’nın sıhhi tesisat ve hijyen konusundaki ortak bildirisine destek verdi. Bildiri, 6 Numaralı Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi olan (SDG 6) “Herkes için su ve sıhhi tesisata erişim sağlanması”nın gerçekleştirilmesini desteklemek konusundaki ortak taahhütlerini ana hatları ile ortaya koyuyor. Bildirinin duyurusu, Tokyo’da düzenlenen Dünya Tuvalet Günü kutlama etkinliğinde yapıldı.

Dünyada yaklaşık 2,3 milyar insanın, güvenli ve sıhhi tuvaletlere erişimi bulunmazken, bunlardan 892 milyon kişi, tuvaletini açıkta yapmak zorunda kalıyor. Her gün, beş yaşın altındaki 800 çocuk, kirli su veya kötü sıhhi tesisat koşulları nedeniyle kaptığı hastalıklardan ölüyor. LIXIL Group ve Oxford Economics tarafından düzenlenen bir araştırmaya göre, kötü sıhhi tesisatın ekonomiye etkisi, 2015 yılı itibariyle 223 milyon ABD doları oldu.

Bildiri kapsamında, LIXIL Group, Dünya Tuvalet Organizasyonu, Saraya ve ANA BLUE WING Programı, SDG 6’nın hayata geçirilebilmesi için, makul fiyatlı ve sürdürülebilir inovasyon ve çözümlerin piyasaya sürülmesi gerektiğine oynayacağı önemli bir rol olduğuna inanıyor. LIXIL Group, Dünya Tuvalet Organizasyonu, Saraya ve ANA BLUE WING Programı, dünyanın dört bir yanında sıhhi tesisat ile ilişkili sorunları çözmeye yönelik faaliyetleri desteklemek için bilgi birikimleri ve uzmanlıklarından yararlanacaklar.

LIXIL Group, sıhhi tesisat ürünleri ve su teknolojisinde bir dünya lideri olarak, 2020 yılına kadar 100 milyon insanın sıhhi tesisata erişimini iyileştirmeyi taahhüt etti. Şirket, bunu başarmak için gelişen ve pazara piramidin tabanını hedefleyen yenilikçi teknolojiler getiren Sosyal Sıhhi Tesisat İnisiyatifleri adı verilen, adanmış bir şirket kurdu. Halihazırda Afrika, Asya ve Latin Amerika’da 15’ten fazla ülkede altı milyonu aşkın insanın güvendiği ve kullandığı makul fiyatlı SATO tuvalet çözümleri de bunlar arasında yer alıyor.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.