SON DAKİKA

Lezzet Akademisi’nin ilk konukları Ezgi Mola ve Feridun Ügümü

Bu haber 09 Şubat 2019 - 23:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Lezzet ve sunum avcılarının buluştuğu Lezzet Akademisi yarışmasının bu Pazar yayınlanacak ilk bölümünde konuk jüri üyeleri Ezgi Mola ve Feridun Ügümü.

 

BKM yapımı ‘Lezzet Akademisi’, Türk mutfağının en değerli lezzetlerini titizlikle hazırlayıp, yeniliklerle sunulacağı genç şef adaylarını yarıştıracak. Üstelik şeflerin koçluğunu da, Berfin Erdoğan yapacak.

Aylin Yazıcıoğlu, Danilo Zanna ve İsmet Saz’dan oluşan ve meslek erbabı yemek ustalarının jüri olduğu yarışmada, her hafta bir de ünlü isim puan verecek! 6 şef adayının, 13 hafta boyunca hayalleri için yarışacağı yarışmanın ilk konuk jürileri ise Şef Feridun Ügümü ve oyuncu Ezgi Mola.

‘Lezzet Akademisi’nde şef adayları, bu hafta 1. etapta karnıyarık ve domatesli pilav yapacaklar. 2. Etapta ise aynı malzemeleri yaratıcı ve yenilikçi düşünceleriyle harmanlayıp sofraya getirecekler.

Şef adayları, jüriyi hazırladıkları yemeklerle tatmin edebilecekler mi? Dolmalardan böreklere, köftelerden patlıcan yemeklerine kadar yüz yıllardır severek yediğimiz ne varsa, hakkıyla pişirebilecekler mi? Bu soruların cevabına tanık olmak isteyenler ekran başına.

Hem karnıyarık ve domatesli pilav hazırlanışındaki püf noktalarını görecek, hem de aynı malzemelerin farklı uygulamalarıyla yeni fikirler edinecek hem de eğlence dolu bir yarışmanın heyecanını yaşayacaksınız.

Lezzet Akademisi Pazar günü saat 16.15’te ilk bölümüyle Show TV’de.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.