SON DAKİKA

Kuveyt Türk Türkiye’nin En Güçlü İslami Bankası seçildi

Bu haber 22 Kasım 2018 - 23:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uluslararası alanda katılım bankalarının prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Islamic Retail Banking Awards (IRBA) Kuveyt Türk’ü Türkiye’nin En Güçlü İslami Bankası olarak seçti.

 

Kuveyt Türk, uluslararası alanda aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. Dünyanın önde gelen finansal hizmetler kuruluşu Cambridge IFA tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen IRBA’da (Islamic Retail Banking Awards) Kuveyt Türk, “Türkiye’nin En Güçlü İslami Bankası” ödülüne layık görüldü. Ödül, Kuveyt Türk adına Özel Bankacılık Grup Müdürü Ali Bağatır’a takdim edildi.

 

“Dünyaya açılmak isteyen Türk yatırımcıların yanındayız”

21 Kasım’da Dubai’de düzenlenen ödül törenine ilişkin açıklamada bulunan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Güçlü sermaye yapısı ve dinamik kurumsal yönetim anlayışıyla öne çıkan bankamızın Türkiye’nin En Güçlü İslami Bankası ödülünü alması, ne kadar doğru bir stratejiyle ve konumlandırmayla ilerlediğimizin kanıtı olmuştur. Kuveyt Türk olarak yalnızca katılım bankaları arasında değil tüm bankacılık sektöründe ilklere imza atmış bulunuyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımız, teknoloji ve inovasyon eksenli verimlilik çalışmalarımız ve dijital dönüşüm yolunda attığımız adımlarla gücümüze güç katarak büyümeye devam edeceğiz. Kuveyt Türk olarak başta Körfez Bölgesi olmak üzere dünyaya açılmak isteyen Türk yatırımcılar için bir finansal köprü vazifesi görmeyi sürdüreceğiz. Yaklaşık 6 bin çalışanımızla birlikte bu ödülü almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bağımsız uzmanlar tarafından yürütülen ve titiz bir araştırma sonucu verilen IRBA ödüllerine bizi layık görenlere ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Son dönemde üç büyük ödül

Kuveyt Türk, IRBA ile birlikte bir ayda üç global ödül alma başarısı gösterdi. Banka Ekim ayında, 189 ülkede okuyucuyla buluşan Global Finance Dergisi tarafından düzenlenen World’s Best Banks Awards’ta “Türkiye’nin En İyi İslami Finansal Kuruluşu” seçilmiş, Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak Almanya’da faaliyetlerini sürdüren KT Bank AG ise “Avrupa’nın En İyi İslami Finansal Kuruluşu” ödülünü almıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.