SON DAKİKA

Kült eser “Kürk Mantolu Madonna” için koku tasarımı

Bu haber 01 Mart 2018 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sabahattin Ali’nin, Türk edebiyat tarihinin en eskimeyen ve hala en çok satan romanlarından biri olan “Kürk Mantolu Madonna” tiyatro sahnesine taşındı.

Başrollerinde Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur’un olduğu oyun, koku entegrasyonu yapılan ilk tiyatro oldu. Eskimeyen taptaze bir roman olan Kürk Mantolu Madonna’nın tiyatro oyunundaki karakterler ve mekanlar için, MG International Fragrance Company parfümörleri özel koku tasarladı.

Zorlu PSM’de sahnelenen oyunun gösterim tarihleri; 7-8 Mart ve 18-19 Nisan…

TİYATRO ANLATIMI KOKUYLA TAMAMLANDI…

“Kürk Mantolu Madonna” koku entegrasyonu yapılan ilk tiyatro oyunu olma özelliği de taşıyor.

Sabahattin Ali’nin unutulmaz eseri Kürk Mantolu Madonna, Engin Alkan tarafından tiyatroya uyarlanıp yönetilirken başrollerinde Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur yer alıyor. Oyunun müzikleri ise Sezen Aksu imzasını taşıyor. Oyun, yaşamın uçuculuğu, aşkın olanaksızlığı gibi temaları anlatırken, koku enstalasyonları ile bu duyguları izleyiciye daha derinden iletiyor. Oyun aynı zamanda “Kürk Mantolu Madonna” koku entegrasyonu yapılan ilk tiyatro oyunu olma özelliği de taşıyor.

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca, kimi kokular da tutkumuz!

Oyundaki karakterler ve mekanlar için, MG International Fragrance Company parfümörleri tarafından tasarlanan kokular Maria Puder, Raif Efendi, Atlantis ve Botanik Bahçeisimlerini taşıyor.

MG International Fragrance Company Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak, “Maria Puder için tasarlanan, safran ve amber gibi karakteristik içeriğe sahip tatlı baharatlı koku, nerede olursa olsun kokusu hissedilebilecek bir kadını temsil ediyor. Geleneksel, bizi biz yapan değerleri temsil eden Raif Efendi kokusu ise sabun. Duyguların en güçlüsü, aşkın kokusunu temsilen tasarlanan Botanik Bahçe kokusu bergamot, yasemin, gardenya ve gül içerikli. Atlantis kokusu ise, aromatik bileşenler ve amber içeriği ile bastırılmış sevme sevilme isteği ve cesaretin kokusunu temsil ediyor” yorumunda bulundu.

Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan

Yapımcı: Tuba Ünsal – Nisan Ceren Göknel I To Be House of Production

Oyuncular: Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur

Müzik: Sezen Aksu

Sahne ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer

Oyundaki Maria Puder otoportresinde ise önemli çağdaş ressamlardan Ahmet Güneştekin imzası yer alıyor.

Zorlu PSM’de tiyatro izleyicisi ile buluşan “Kürk Mantolu Madonna” İstanbul’dan sonra, diğer illeri gezmeye başlayacak. Oyun, hikayenin bir bölümünün geçtiği Almanya’da da sahnelenecek.

ÖNÜMÜZDEKİ OYUN TARİHLERİ

7-8 Mart Zorlu PSM

18-19 Nisan Zorlu PSM

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.