SON DAKİKA

KOBİ Zirvesi’nde “Süper Akıllı Toplum”

Bu haber 27 Nisan 2018 - 23:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de varlık yönetimi şirketlerini aynı çatı altında buluşturan Varlık Yönetim Şirketleri Derneği(VYŞD), bu yıl 14.’sü düzenlenen KOBİ Zirvesi’nin sponsorları arasında yer aldı. KOBİ’lerin sorunlarına çözüm bulmak ve KOBİ’lere sürdürülebilir rekabet gücü kazandıracak yol haritalarının çizildiği KOBİ Zirvesi, bu yıl “Süper Akıllı Toplumlar” ana teması ile gerçekleştirilirken, VYŞD Yönetim Kurulu Üyeleri Sezin Yener Ünlüdoğan ve Mesrur Börü zirvenin konuşmacıları arasında yer aldı.

Üretimin, ticaretin ve hizmetin tüm alanlarında KOBİ’lerin sorunlarına çözüm bularak, ülkemizin büyümesinde ve kalkınmasında kalıcı başarıyı yakalaması için KOBİ’lere sürdürülebilir rekabet gücü kazandıracak yol haritalarının çizildiği 14. KOBİ Zirvesi 25 Nisan tarihinde İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Varlık Yönetimi Şirketleri Derneği (VYŞD)’nin sponsorları arasında yer aldığı ve TOSYÖV, TOBB ve KOSGEB iş birliği ile düzenlenen KOBİ Zirvesi bu yıl “Süper Akıllı Toplumlar” teması ile gerçekleştirildi.

KOBİ Zirvesi’nde, VYŞD Yönetim Kurulu Üyeleri Sezin Yener Ünlüdoğan ve Mesrur Börü de konuşmacı olarak yer aldı.

Güven Varlık Genel Müdürü Sezin Yener Ünlüdoğan ise “Finans Sektörü Süper Akıllı Toplum İçin Hazır mı?” oturumunda yaptığı konuşmasında gelişen teknolojinin her kesime ve yaşa demokratik şekilde ulaşması gerektiğinin önemini vurgularken, “Günümüzde finansal sistemler teknolojiye ve dijitalleşmeye en hızlı uyum sağlayan sistemler arasında yer alıyor ancak Süper Akıllı Toplum olabilmemiz için bu sistemlere vatandaşın da ayak uydurabilmesi gerekiyor. Bu da hangi yaşta olunursa olunsun dijitalleşmeye ayak uydurabilmek için sürdürülebilir bir eğitimi şart koşuyor. Bugün 50 yaşın üstünde olan vatandaşlarımız yeni dijitalleşen sistemlere ayak uydurmakta zorlanıyor. Finansal okur yazarlığın her yaştan vatandaşımızın erişebileceği şekilde demokratikleştirilmesi “Süper Akıllı Toplum” olabilmemiz için büyük önem taşıyor.” dedi.

“Süper Akıllı Toplum Tehditler, Fırsatlar, Dijital Dönüşüm ve Değişen Dünya” oturumunda konuşan Hayat Varlık AR-GE Merkezi Yöneticisi Mesrur Börü, varlık yönetimi sektörü olarak finansal sistemin içinde hem bireyler hem de KOBİ’ler için çok önemli bir rol üstlendiklerini belirtirken, “Bankaların sağlayamadığı imkanları sağlayabilmek için big data olarak tabir edilen büyük veriyi çok iyi analiz edebilmemiz gerekiyor. Bunun için de yazılım sistemlerimizi devamlı geliştiriyoruz. Birey ya da KOBİ ile ilgili verileri doğru analiz ederek onlara en uygun çözümleri üretmeye ve müşterilerimizi en kısa zamanda yeniden finansal sistemin içine almaya çalışıyoruz. KOBİ’lerin gelişen bir ekonominin göstergesi olduğunun bilincindeyiz ve müşterilerimize yardımcı olmak için sektör olarak sistemlerimizi son teknolojiye uygun şekilde geliştiriyor ve bir daha finansal sistemin dışında kalmamaları için Dernek olarak danışmanlık hizmeti de geliştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.